РЕЗУЛЬТАТИ ДЕРЖАВНИХ ПРИЙМАЛЬНИХ ВИПРОБУВАНЬ ЗЕРНОСУШАРКИ ШАХТНОЇ, БЛОЧНО-МОДУЛЬНОЇ ЗШР-5
Ключові слова:
Зерносушарка ЗШР-5, Приймальні випробування, Технічні показники, Доцільність упровадження, Оцінка, Споживчі характеристики.Анотація
Мета статті: висвітлення результатів приймальних випробувань та оцінки якості роботи дослідного зразка зерносушарки шахтної, блочно-модульної ЗШР-5, виробництва ТОВ «ЮР АГРО» ( м. Харків).Методи дослідження: натурні випробування.
Результати дослідження. Зерно з норії самопливом надходить у приймальний бункер. Заповнення бункера контролюється датчиком завантаження. Далі зерно розподіляється по коробах шахти. Зерно сушиться гарячим повітрям, яке подається вентилятором з теплогенератора, а охолоджується вентилятором охолодження. Температура зерна контролюється двома датчиками. Випуск охолодженого зерна регулюється датчиком положення затвору. Перевіркою споживчих характеристик зерносушарки встановлено забезпечення технічної продуктивності на замовленій проектом ТУ культурі – пшениці до 122 пл.т/доба за зниження вологості з 19 % до 14 %. Витрата твердого палива (дрова) від 73 кг/год. до 75 кг/год. за заявленої витрати 75 кг/год. Вимоги безпеки під час обслуговування зерносушарки виконані. Матеріали, з яких виконана конструкція зерносушарки, загалом, відповідають вимогам безпеки, ергономічності та гігієнічності. Є зауваження до систем кріплення паливних агрегатів. Аналіз результатів випробувань зерносушарки, викладений у протоколі випробувань Харківської філії УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого № 05-08-2018 від 06.08.2018 р.[5], показує що її конструкція відповідає усім вимогам проекту ТУ У 28.9–41764985–001:2018, конструкторської та нормативної документації на такий вид обладнання. Зерносушарка за своєю конструкцією надійна, зручна в обслуговуванні, легко монтується. Приймальними випробуваннями зерносушарки встановлено, що цей вид обладнання відповідає вимогам нормативної документації щодо конструкції, технологічних якостей, безпечності, ергономічності та екологічності, має індивідуальний рекупераційний теплогенератор, зерно сушиться гарячим повітрям. За своїми характеристиками зерносушарка не поступається аналогічному обладнанню інших виробників.
Висновки: оцінюючи загальний технічний рівень зерносушарки, слід відзначити, що вона безпечна і надійна, проста в обслуговуванні, якісно виконує технологічний процес сушіння зерна, має індивідуальний рекупераційний теплогенератор, зерно сушиться гарячим повітрям.
Посилання
Постанова Кабінету Міністрів України від 30 січня 2013 р. № 62 «Про затвердження Технічного регламенту безпеки машин».
Машини, агрегати та комплекси для післязбиральної обробки і зберігання зернових культур: Посібник, за ред. В.І. Кравчука. – Дослідницьке – УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. – 2011. – 224 с.
Кравчук В. Аналіз будови та функціювання зерносушарок шахтного типу / В. Кравчук, М. Занько, О. Лисак // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого; Дослідницьке, – 2018. – Вип. 23 (37) – С. 89-101.
Кравчук В. Модульні зерносушарки на ринку України / В. Кравчук, М. Занько, О. Лисак // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого; Дослідницьке, – 2018. – Вип. 22 (36) – С. 75-85.
Протокол № 05-08-2018 державних приймальних випробувань зерносушарки блочно-модульної шахтної ЗШР-5. Харківська філія УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, 2018. 42 с.
ДСТУ EN ISO 12100:2016 Безпечність машин. Загальні принципи проектування оцінювання ризиків та зменшення ризиків (EN ISO 12100:2010, IDT; ISO 12100:2010, IDT). К. : ДП «УкрНДНЦ», 2018. Введ. 01.07.2018. 64 с.
ДСТУ EN 60204–1:2015 Безпечність машин. Електрообладнання машин. Частина 1. Загальні вимоги (EN 60204–1:2006, А1:2009, АС:2010, ITD). К. : ДП «УкрНДНЦ», 2017. Введ. 01.01.2017. 99 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).