РОЗРОБЛЕННЯ КОНЦЕПТУАЛЬНОЇ СХЕМИ ТА ОБГРУНТУВАННЯ СКЛАДУ ЕЛЕМЕНТНОЇ БАЗИ МОДУЛЯ СІВБИ СИДЕРАТІВ ДЛЯ ГРУНТООБРОБНИХ ЗНАРЯДЬ

І. Іваненко

Анотація


Метою досліджень було розроблення сучасного модуля для сівби сидератів в агрегаті з ґрунтообробними знаряддями.
Методи досліджень полягали в аналізі способів та конструкційних виконань наявних агрегатів сівби сидератів.
Результати. Застосування сидератів для відновлення родючості ґрунтів набуває все більшого поширення у світі. На цей час в Україні є близько 46 тисяч господарств з угіддями до 2000 га, для яких актуальним є застосування зелених добрив.
Традиційно насіння дрібнонасіннєвих культур висівають зернотрав’яними та овочевими сівалками рядковим способом за різними схемами, які не забезпечують сталої сівби малими нормами, мають високу нерівномірність висіву та пошкоджують насіння. Щодо обробітку ґрунту, все залежить від його структури, якщо вона порушена і на поверхні велика кількість соломи, то проводять глибоке розпушення або оранку.
Сівба сидератів таким способом є неефективною з точки зору економічних переваг та енергозбереження. Також наявний досить суттєвий фактор переущільнення ґрунту в разі застосування двох агрегатів.
Комбіновані грунтообробно-посівні агрегати модульного типу є найбільш прийнятною і доступною стратегією сівби сидератів, оскільки така схема дозволяє використовувати наявні в господарствах або поширені на ринку серійні або спеціалізовані дрібносерійні ґрунтообробні знаряддя як ґрунтообробні модулі з відповідними агротехнічними показниками в комбінації з посівними модулями.
Проведено аналіз конструкційних рішень наявних комбінованих грунтообробно-посівних агрегатів модульного типу відомих світових фірм.
Для розробки сучасного модуля для висіву сидератів за прототип взято посівний модуль на ґрунтообробному агрегаті TECHNIK-PLUS TURBO-JET SUPER.
Висновки. Основними особливостями запропонованого УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого модуля для сівби сидератів є:
-    проста технологічна схема;
-    можливість установки практично на будь-який ґрунтообробний агрегат;
-    використання, як для сівби різного виду насіння, так і для внесення мікродобрив;
-    можливість встановлення на посівні комплекси для одночасного внесення мікродобрив разом із основною сівбою за одну технологічну операцію.

Ключові слова


Зелені добрива; Сівба сидератів; Грунтоообробні знаряддя; Модуль сівби сидератів.

Повний текст:

PDF PDF (English) PDF (Русский)

Посилання


Кардашевский С. В. Высевающие устройства посевных машин / С.В. Кардашевский. – М: Машиностроение, 1973. – 176 с.

Шкрудь Р. І. Операційні технології вирощування олійних культур / Р. І. Шкрудь, В. Д. Гайдаш, Є. К. Гриднєв – К.: «Урожай», 1993. -184 с.

СОУ 29.3-37442:2007 Універсальні грунтообробно-посівні машини. Загальні технічні вимоги. – 2007.

Гайдай Т. Визначення оптимальних параметрів елементів насіннєвого бункера та блока розсіювання грунтообробно-посівного агрегата // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва України. Зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. –

Дослідницьке, 2018. – Вип. 22(36) –

С. 66-74.

https://www.vaderstad.com/ru/zernovye-seyalki/navesnaya-nebolshaya-seyalka/biodrill/#Techdata

https://www.bednar-machinery.com/ru/produkty/detail/117/alfa-drill

http://www.amazone.ru/4925.asp

http://www.uniamachines.com/ru/produkty-ru/2016-06-23-17-12-40/20-%D0%9F%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B5/46-%D0%9F%D0%BD%D0%B5%D0%B2%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B0%D1%8F-%D1%81%D0%B5%D1%8F%D0%BB%D0%BA%D0%B0-ETA-200-500#

http://www.technik-plus.eu/index.php/ru/tp-turbo-jet-super-ru

http://www.agro-masz.eu/index.php?

menu=oferta&kategoria=siew&podkategoria=SP&tab=opis

https://www.apv-russia.ru/produktsiya

/obrabotka-pochvy-i-posev/odnodiskovyj-razbrasyvatel/23-es-100-m1-classic

Скальський В. В. Органічне землеробство: проблеми та перспективи / В. В. Скальський // Економіка АПК. – 2010. – № 4. – С. 48-53.