Дослідження функційних можливостей та обґрунтування критеріїв якості роботи культиватора T-allAr-2.8Н (ПП «ВФ ПОЛІМАШПРОЕКТ»)
Ключові слова:
Культиватор, Багатофункційність, Обробіток ґрунту, Передпосівний, Розгінні борозни, Культивація, Напівпар.Анотація
У статті наведені результати випробувань та оцінювання можливостей багатофункціонального культиватора T-allAr-2.8Н для визначення працездатності на передпосівному, мілкому обробітках ґрунту, проміжній культивації напівпару, загортанні рослинних борозен. Експертне оцінювання якості роботи дало змогу визначити номенклатуру критеріїв та їхній досягнутий рівень.Мета роботи – дослідження функційних можливостей та експертне оцінювання якості роботи багатофункціонального культиватора T-allAr-2.8Н.
Методи досліджень – польовий експеримент, органолептичне спостереження, інструментальні виміри, експертне порівняння й оцінювання.
Результати. Формування раціонального парку машин для фермерських господарств малого і середнього розмірного рівнів, за умови вибору короткої номенклатури машин з урахуванням їхніх широких функційних можливостей, є позитивним чинником мінімізації капіталовкладень для вивільнення їх частини на обігові потреби господарства. Такого результату можна досягнути, придбавши машини з розширеними проти традиційних можливостями.
Креативність мислення виробників сільськогосподарської техніки, зокрема ПП «ВФ ПОЛІМАШПРОЕКТ», їх доступ до сучасної елементної бази, потенціал станкового парку дали змогу продукувати на вказаний сегмент споживачів ринку культиватор з відмінними можливостями.
Польові випробування вказаного культиватора на різних фонах показали його працездатність на передпосівному, мілкому обробітках ґрунту, проміжній культивації напівпару, загортанні розгінних борозен. Експертне оцінювання якості роботи дало змогу визначити номенклатуру критеріїв та їхніх досягнутий рівень.
Висновки. Багатофункціональний культиватор TallAr-2,8Н може бути успішно використаний на різних обробітках ґрунту: передпосівному, мілкому, напівпаровому, загортанні розгінних борозен з відмінною якістю роботи. До того ж міцна конструкція навіть в умовах підвищеної сухості ґрунту дає змогу безперешкодно працювати на таких складних фонах як великі пересохлі скиби, чому сприяють обґрунтовані компонувальні рішення та вибір раціональних за перерізом і якістю сталі криволінійних стійок з двовитковим кільцевим демпфером.
Посилання
Державна служба статистики України. Сільське господарство України. / Статистичний збірник 2017. – Київ, 2018.
Протокол функційних випробувань № 1-43-2019 (Фокус-тест). УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Дослідницьке, 2019.
Кравчук В. Результати експертизи техніко-технологічних рішень систем основного обробітку ґрунту в технологіях вирощування основних сільськогосподарських культур / В.Кравчук, В. Погорілий, Л. Шустік // Техніка АПК. – 2008. – № 2.
Вихідні вимоги на сільськогосподарську техніку. Збірка 1-94 // Український державний центр по випробуванню і прогнозуванню техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва /Укр ЦВТ. – Глеваха, 1993.
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-12-20
Номер
Розділ
Сільськогосподарська техніка та обладнання: прогнозування, конструювання, випробування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).