ВИПРОБУВАННЯ СУЧАСНИХ ВІТЧИЗНЯНИХ КУЛЬТИВАТОРІВ ДЛЯ СУЦІЛЬНОГО ОБРОБІТКУ ГРУНТУ
Ключові слова:
Обробіток ґрунту, Культиватор, Конструкція, Показники, Випробування, Оцінка.Анотація
Мета роботи: дослідження експлуатаційно-технологічних та агротехнічних показників сучасних культиваторів виробництва вітчизняних підприємств.Методи досліджень: аналітичні та експериментальні, польові, експлуатаційно-технологічні, агротехнічні, енергетичні дослідження.
Результати досліджень. Для обробітку ґрунту після оранки українські аграрії, зазвичай, застосовують культиватори типу КПС, які оснащенні двома рядами стрілчастих або долотоподібних лап. Ці культиватори працюють в агрегаті із зубовими боронами і проводять розпушування, часткове подрібнення і незначне вирівнювання поверхні ґрунту. Після культивації для доведення показників кришіння, вирівняності, щільності посівного шару ґрунту до агротехнічних вимог фермери змушені застосовувати агрегати передпосівного обробітку ґрунту.
Враховуючи потреби аграріїв, вітчизняні підприємства почали виготовляти культиватори з вищим рівнем комбінованості, які за один прохід полем підготовляють ґрунт для сівби насіння сільськогосподарських культур.
Фахівцями нашої установи проведено випробування культиватора суцільного обробітку КПСП-4 і декількох моделей сучасних культиваторів українського виробництва – КПГД-4 і КПС-8 WILL HARVEST (ТзОВ “Агромаш-Калина”), КГН-4 “Поділля” і КГУ-4,4 “Поділля” (ТОВ “Красилівагромаш”). Сучасні моделі вітчизняних культиваторів обладнані стрілчастими або долотоподібними лапами з S-подібними пружинними стійками, вирівнювачами, зубовими гребінками і котками.
Висновки. За результатами випробувань встановлено, що сучасні вітчизняні культиватори
мають вищі показники якості виконання технологічного процесу та приблизно однакові експлуатаційно-технологічні показники відповідно до культиватора типу КПС. Набір робочих органів сучасних культиваторів дає змогу культиватору виконувати розпушування, подрібнення, вирівнювання та ущільнення поверхневого шару ґрунту і готовити його до сівби за один прохід полем.
Посилання
Протоколи державних випробувань: № 02 (1-2-2-2017); № 03 (1-3-2-2018); № 1864/0217-02-2014; № 2173-17/0208-2-17; № 2174 17/0209-2-17. – Магерів: Львівська філія УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.
Демидов С. Особливості конструкції та порівняльні характеристики культиваторів суцільного обробітку ґрунту вітчизняного виробництва /С. Демидов, М. Стародубцева, О. Ревтьо.// Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва України: зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Дослідницьке, 2015. – № 19 (33) - С. 183-195
Wektor. Kultywator dłutowy. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.expom.com.pl/wektor.html
Аgregat uprawowy HENART kultywator 1,8 wał pojedynczy. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.gumtree.pl/a-maszyny-rolnicze/przemysl/
SEEDBED COMBINATION. Terrastar. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://terrastar_7151en.pdf
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).