Випробування дискового агрегата типу T-allAr виробництва ПП «ВФ «ПОЛІМАШПРОЕКТ»
Ключові слова:
Дисковий обробіток грунту, Дискатори, Конструкційні рішення, Універсальна рама модульного типу, Ресурсозбереження, Випробування.Анотація
Мета роботи – інженерне, агротехнічне та експлуатаційно-технологічне оцінювання роботи дискового агрегата типу T-allAr.Методи досліджень: аналітичний огляд, аналіз конструкції дискового агрегата за даними виробника та в реальних умовах, формалізація та узагальнення результатів випробувань.
Результати. На вітчизняному ринку виробників дискових знарядь для обробітку грунту
(дискаторів) відмічена поява нового з брендом ПП «ВФ «ПОЛІМАШПРОЕКТ». Щоб увійти в насичений ґрунтообробними знаряддями вітчизняний ринок згаданому виробнику довелось виконати інтенсивний інформаційний пошук для закладання в конструкцію інноваційних рішень. Спеціалісти підприємства пропонували нові компонувально-технологічні особливості використання універсальної рами, використали нові марки сталі для забезпечення підвищених характеристик міцності, розробили власні варіодискові ґрунтообробні знаряддя з новими підходами до регулювань та розміщення їх на стійках. У результаті запропоновано раму, яку за бажанням споживача можна переобладнувати чизельними лапами або дисковими робочими органами. Цим забезпечується економія капіталовкладень, що особливо актуально на початкових умовах господарювання за гострого дефіциту коштів. Закладене високе змінне від 100 до 130 кг навантаження на диск розширює технологічну адаптованість обробітку ґрунтів з підвищеним вмістом рослинних решток. Наявність конструкційних рішень вимагала ретельних досліджень з вибору ніші потенційних споживачів, для чого типорозмір дискових агрегатів був зорієнтований на господарства малого та середнього рівня. Все це дозволило отримати продукт, який вимагав виробничої перевірки. У результаті спільної взаємодії з інститутом випробувань УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого вироблено документацію, оцінено закладений інженерного-технологічний потенціал конструкції дискатора.
Висновки. Польовими випробуваннями встановлено якісні експлуатаційно-технологічні показники цієї машини, які дозволили рекомендувати машину до впровадження у виробництво.
Посилання
Ґудзь В. П. та ін. Землеробство з основами ґрунтознавства і агрохімії. К.: Вища школа. – 10 1995. – 310 с.
Левченко П. – Машини з активними робочими органами в сільськогосподарському виробництві. – Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва України: зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Дослідницьке, 2014. – Вип. 18 (32). С 309-316.
Протокол випробувань № 01-47-2018 від “17” грудня 2018 р. Дослідницьке. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-05-01
Номер
Розділ
Сільськогосподарська техніка та обладнання: прогнозування, конструювання, випробування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).