Дослідження ефективності роботи тракторів в агрегаті з сільськогосподарськими машинами
Ключові слова:
Дослідження, Трактор, Продуктивність, Енергетичні показники, Витрата палива.Анотація
Мета роботи: Визначення експлаутаційно-технологічних та енергетичних показників тракторів під час виконання робіт в агрегаті з сільськогосподарськими машинами.Методи випробувань: Випробування машинно-тракторного агрегата (МТА) проводилось в агротехнічні терміни виконання робіт машинами, які агрегатувалися з тракторами. Показникивизначалися за стандартизованими методиками для випробування машин. Умови проведення випробувань були характерними для Західного регіону України.
Фахівцями нашої установи проведено випробування тракторів John Deere 6630 та Challenger МТ 665 в реальних умовах експлуатації. Трактор Deere 6630 працював з плугом обертовим RS 100,
обприскувачем Maxxor 40, культиватором-гребенеутворювачем GH 4500, сівалкою Aeromat 8S, картоплесаджалкою UN 3100 і картоплекопачем-навантажувачем Clean Flow 2000.
Дослідження роботи трактора Challenger МТ 665 В проводилось в агрегаті з грунтообробними і посівними машинами - вертикально-фрезерним культиватором Aquila-6000, сівалкою Rapid A 600S, плугом обертовим MF 725-7FC та бороною дисковою Razol Zenith RXH. Випробування проводились на полях, які характеризувалися темно-сірими лісовими легкосуглинковими грунтами.
Висновки. Під час виконання технологічних операцій МТА на базі трактора John Deere 6630 виконували технологічні операції з робочими швидкостями від 4,1 до 8,5 км/год. Питома витрата палива за змінним часом становила 2,2-18,4 кг/га, а завантаженість двигуна трактора в агрегаті з машинами – від 34 % до 94 %.
У процесі випробувань трактор Challenger МТ 665 В працював з робочими швидкостями: під час фрезерування грунту – 2,7 км/год; на сівбі озимої пшениці – 10,2 км/год; на оранці – 8,6 км/год і на дискуванні – 9,2 км/год. На цих режимах роботи трактор працював без перезавантажень двигуна і забезпечив плавність ходу. Продуктивність МТА на базі трактора Challenger МТ 665 В коливалася від 1,34 до 4,4 га/год. Питома витрата палива за змінним часом на виконання сільськогосподарських робіт становила від 5,5 кг/га до 16,4 кг/га.
Посилання
Думич, В. Енергозасоби у складі МТА /В. Думич, Т. Ролько // The Ukrainian FARMER. - 2016. - N 12. - С.18-24.
Racjonalny wybór ciagnika - caly artykul.[Електронний ресурс]. – Режим доступу:http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/racjonalny-wybor-ciagnika -caly-artykul,62855.html.
Analiza potencjalnych decyzji, dotyczanych wyboru ciagnikow, podejmowanych przez wlascicieli gospodarstw rolnych.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.yadda.icm.edu.pl/yadda/element/ bwmeta1.../ Powalka.pdf.
Як підвищити продуктивність машинних агрегатів.[Електронний ресурс]. – Режим доступу: Agroexpert/ https://agroexpert.ua/ak-pidvisiti-produktivnist-masinnih-agregativ/.
Погорілий В. Трактори для садівництва: необхідна потужність і раціональне комплектування/ В. Погорілий, А. Мігальов // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва України. збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. – Дослідницьке, 2015. – Вип. 19 (33).– С. 106-121
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).