МЕТОДИЧНІ ПІДХОДИ З ОЦІНКИ РИЗИКІВ БЕЗПЕЧНОСТІ КОНСТРУКЦІЙ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ МАШИН У КОНТЕКСТІ ВИМОГ РИНКУ ЄС
Анотація
Мета дослідження – забезпечення безпеки застосування сільськогосподарських машин на рівні сучасних вимог відповідно до Технічного регламенту безпеки машин та Директиви ЄС2006/42/EC під відповідальність виробника та мінімізації негативних наслідків залишкових ризиків.
Методи досліджень. Аналіз нормативних підходів із оцінки ризиків та адаптація методу графів у ході його застосування на основі обґрунтування безпечності конструкції зерносушарки.
Результати досліджень. Розглянуто загальні принципи оцінки ризиків і різних методів її проведення. Відзначено, що виробник перед уведенням в обіг продукції для підтвердження відповідності європейським директивам має провести низку процедур, однією з яких є оцінка ризиків. Наведені результати обґрунтування безпеки конструкції зерносушарки з використанням методу графів ризиків, що дало змогу зменшити ймовірність травм і забезпечити допустимі рівні ризиків при її використанні.
Висновки. Уведення в обіг безпечної сільськогосподарської техніки є обов’язковим на законодавчому рівні і повинне забезпечуватися проведенням оцінки ризиків, яка є обов’язковою складовою цього процесу. Українські виробники не зовсім адаптовані до змін у технічному регулюванні, при яких необхідно проводити оцінку ризиків, а існуючі методи є досить трудомісткими і не враховують їхні особливості. Запропонований метод графів є відносно нескладним і зручним у використанні, дає змогу врахувати всі параметри безпеки і є прийнятним для проведення оцінки ризиків у ході обґрунтування безпеки сільськогосподарських машин, що засвідчено проведенням цієї процедури на прикладі зерносушарки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).