НАУКОВО-ПРОЕКТНІ РІШЕННЯ ДЛЯ СТВОРЕННЯ СУЧАСНИХ МАЛИХ ПТАХОФЕРМ: ОГЛЯД
Анотація
Мета досліджень – здійснити огляд науково-проектних рішень для створення сучасних малих птахоферм.
Методи досліджень. Огляд науково-проектних рішень для створення сучасних малих птахоферм здійснювався за матеріалами доступних інформаційних джерел за такими напрямками: наука; проекти; порівняння.
Результати досліджень. У ході створення науково-проектного рішення будівлі малої птахоферми для утримання курей-несучок у кількості до 700 голів важливо врахувати такі дані: приміщення ангарного типу (завширшки 6 м, заввишки 3,8 м, висота стін 3,0 м); ширина місць для знесення яєць 0,8 м; ширина щілинної підлоги 2,4 м; ширина суцільної підлоги з підстилкою 2,8 м. Основне – утримання курей-несучок на підлозі, каскадне за ярусами з влаштованими місцями для знесення яєць. З метою запобігання захворюванню птиці вперше запропоновано збільшити технологічну площу для утримання курей з 6 гол./м2 до 5 гол./м2. Для утримання птиці на малих птахофермах рекомендуються малогабаритні будівлі ангарного типу, за розмірами у співвідношенні ширина-висота: 5,0 м-3,2 м; 8,0 м-4,0 м; 10,0 м- 4,8 м; 12,0 м-5,6 м. Важливо, що під час створення науково-проектних рішень враховані технологічні особливості вирощування різних видів птиці (кури, індики, гуси, качки), у тому числі ті, що мають сезонний характер, тривалість вирощування та відгодівлі поголів’я, утримання батьківського стада, період господарського використання птиці тощо.
Висновки. За результатами огляду науково-проектних рішень для створення сучасних малих птахоферм, здійснених за матеріалами доступних інформаційних джерел за такими напрямками, як наука; проекти; порівняння, встановлено: для утримання птиці різних видів (кури, індики, гуси, качки) на малих птахофермах рекомендуються малогабаритні будівлі ангарного типу; базовий спосіб утримання птиці – вільне підлогове, каскадне утримання, зокрема за ярусами курей і підлогове – індиків, водоплавної птиці (гуси, качки) і утримання загалом птиці з використанням вольєрів, що наближує умови їхнього утримання до природних.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).