РЕЗУЛЬТАТИ ТЕСТУВАННЯ ДОЇЛЬНОЇ УСТАНОВКИ ТИПУ «ЯЛИНКА» «EUROCLASS 1200»
Анотація
Мета досліджень – оцінити доїльну установку-майданчик типу «Ялинка» «EuroClass 1200» виробництва фірми «GEA» (Німеччина) для доїння корів за результатами експериментального тестування.
Методи досліджень. Під час тестування доїльної установки-майданчика типу «Ялинка» «EuroClass 1200» якість виконання технологічного процесу визначали методами наведеними в ISO 5707:2007, ISO 6690:2007, ДСТУ 7435:2013 і ДСТУ 3662:2018, експлуатаційно-технологічне та економічне оцінювання здійснювали за ДСТУ 8424:2015 і ДСТУ 4397:2005, безпечність та ергономічність обладнання визначали за ДСТУ EN ISO 12100:2014.
Результати досліджень. За результатами експериментального тестування встановлено, що доїльна установка-майданчик типу «Ялинка» «EuroClass 1200» німецького виробництва на належному рівні виконує технологічний процес машинного доїння корів. Отримані результати досліджень показали, що середній загальний час доїння одної корови становить 5,07 хв., середня
інтенсивність виведення молока загалом за доїння – 2,35 кг/хв. Молоко, отримане під час доїння корів за показниками якості відповідає ґатунку «Екстра» згідно з ДСТУ 3662:2018. Пристрої для керування процесом доїння корів «DemaTron 70» та комп’ютерна система керування стадом «Dairy Plan С21» виконують технологічний процес доїння корів в автоматичному режимі, контроль за виконанням технічних параметрів процесу доїння, облік молока та від’єднання доїльних апаратів. На підставі результатів оцінки відповідності конструкції доїльної установки-майданчика типу «Ялинка» «EuroClass 1200» за показниками безпеки і ергономічності встановлено, що вона відповідає вимогам ДСТУ EN 12100:2014 та ДСТУ 60204-1:2015 за пунктами, які відносяться до її конструкції, що є доказовою базою відповідності її Технічному регламенту безпеки машин та Технічному регламенту низьковольтного електричного обладнання. Продуктивність доїльної установки-майданчика становить 70 гол./год. Обслуговує доїльну установку 2 оператори машинного доїння корів. Витрати електроенергії на одне доїння корови становлять 0,13 кВт•год, річні експлуатаційні витрати – 4247 грн/гол. в умовах 3-разового доїння корів.
Висновки. Вперше проведене в Україні експериментальне тестування доїльної установки-майданчика типу «Ялинка» «EuroClass 1200» показало, що обладнання задовільно виконує технологічний процес машинного доїння корів за безприв’язного утримання і забезпечує отримання молока ґатунку «Екстра». Доїльна установка-майданчик типу «Ялинка» «Euroclass 1200» характеризується високим технічним рівнем і може найти широке використання в Україні.
Ключові слова: доїльна апаратура, доїльна установка-майданчик, молочні ферми, скотарство, тестування, технічні засоби.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).