ОЦІНЮВАННЯ ВІТЧИЗНЯНОГО АВТОМАТИЧНОГО МОБІЛЬНОГО ПУНКТУ ДЛЯ ЗАГОТІВЛІ МОЛОКА
Анотація
Мета досліджень – провести експериментальне тестування, спрямоване на оцінювання вітчизняного автоматичного пункту для заготівлі молока.
Методи досліджень.
Під час тестування вітчизняного автоматичного пункту приймання молока якість виконання технологічного процесу визначали методами, наведеними в ДСТУ 7435:2013 і ДСТУ 3662:2018, експлуатаційно-технологічне та економічне оцінювання здійснювали за ДСТУ 8424:2015 і
ДСТУ 4397:2005, безпечність та ергономічність визначали за ДСТУ EN ISO 12100:2014.
Результати досліджень.
За результатами експериментального тестування встановлено, що автоматичний пункт приймання молока АППМ-1 належно вимірює кількість зданого молока з похибкою 0,9 %, що відповідає вимогам ТУ (до 3,0 %). Температура води для промивання обладнання становить 58 °С, що відповідає вимогам ТУ (50-60 °С). Система промивання поверхонь автоматичного пункту, які контактують з молоком, забезпечує якісне промивання обладнання, наявність кишкової палички (колі-титр) становить > 1,0, що відповідає вимогам ТУ (не менше 1,0). Період приймання, транспортування і здавання молока на переробне підприємство за один робочий цикл заготівлі продукції становить 3,3 год, що відповідає вимогам ТУ (не більше 4 годин). Продуктивність автоматичного пункту приймання молока АППМ-1 під час виконання технологічного процесу з приймання, реєстрації та транспортування молока в радіусі 30 км становить 363 л/год, за радіусу транспортування в 50 км – 330 л/год, 100 км – 280 л/год, що відповідає вимогам ТУ (275-360 л/год). Питомі витрати палива (зрідженого газу) становлять 7,4 л на тонну зібраного молока.
Висновки.
Вперше проведене експериментальне тестування вітчизняного автоматичного пункту приймання молока АППМ-1 засвідчило, що обладнання задовільно виконує заданий технологічний процес з приймання, реєстрації, короткотермінового зберігання молока, отриманого в особистих селянських та фермерських господарствах і транспортування його до переробних підприємств, за показниками якості виконання технологічного процесу відповідає вимогам технічних умов.
Автоматичний пункт приймання молока АППМ-1 характеризується високим технічним рівнем і може знайти використання в Україні.
Ключові слова: автоматичний пункт приймання молока, заготівля молока, молочні ферми, скотарство, тестування, технічні засоби.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).