ТЕСТУВАННЯ САМОХІДНОГО ЗМІШУВАЧА-РОЗДАВАЧА SILOKING SELFLINE 4.0 PREMIUM 2215
Анотація
Мета досліджень – виконати комплексне оцінювання самохідного змішувача-роздавача Siloking SelfLine 4.0 Premium 2215 під час роботи в експлуатаційних умовах.
Методи досліджень: встановлення конструкційних особливостей змішувача-роздавача виконували оглядовим методом наданого на випробування зразка, показники якості машини оцінювали стандартизованими методами: якість виконання технологічного процесу – згідно з ГСТУ 46.008, есплуатаційно-технологічні показники – згідно з ДСТУ 8424, енергетичні показники – згідно з
СОУ 74.3-37-04604309-824, економічні показники – згідно з ДСТУ 4397, показники безпеки та
ергономічності – згідно з КД 46.16.02.03, СОУ 74.3-37-133.
Результати досліджень. Під час змішування 5-ти видів корму було одержано високоякісну однорідну кормову суміш, вологість якої склала 59,5 %., насипна маса – 405 кг/м3, середній розмір часток – 17,4 мм. Рівномірність змішування корму становила 94,3 %, а рівномірність роздавання корму - 95,5 %. Ступінь доподрібнення стеблового корму склав 1,4 раза (за сіном). Результати випробувань свідчать, що змішувач-роздавач задовільно і якісно виконує заданий технологічний процес. Моноліт корму після проходження різального барабана зберігається, розпушеності зрізу корму не виявлено. Повернені втрати на дні силососховища не перевищують 1 %.
Продуктивність змішувача-роздавача на виконанні технологічного процесу завантаження, транспортування, змішування та роздавання кормів на молочній фермі з поголів’ям 1600 голів становить 10,6 т/год., середня продуктивність завантаження корму − 28,6 т/год. (зокрема силосу -
41 т/год; сінажу 43,4 т/год), продуктивність роздавання корму −116 т/год.
Питомі витрати палива становлять 1,2 л на тонну завантаженого, подрібненого, змішаного та розданого корму.
Затрати праці на виконанні технологічного процесу складають 0,09 люд.-год/т, прямі експлуатаційні витрати – 91 грн/т.
Висновки. Самохідний змішувач-роздавач Siloking SelfLine 4.0 Premium 2215 є багатофункціональною машиною, яка із залученням лише одного механізатора, забезпечує самозавантаження компонентів, приготування і роздавання якісної кормової суміші тваринам за заданим раціоном.
Під час самозавантаження похибка дозування компонентів змішувачем-роздавачем не перевищує 0,5 %, що дає змогу приготувати кормосуміш близьку до розрахункової.
Самонавантажувальний фрезерний робочий механізм змішувача-роздавача забезпечує рівний зріз моноліту силосу та сінажу, зберігаючи якість ущільнення та запобігаючи втратам поживності та енергетичної цінності корму.
Самохідний змішувач-роздавач характеризується вищою у 1,5 – 2,1 раза порівняно з причіпними змішувачами-роздавачами продуктивністю виконання технологічного процесу загалом, має достатньо високу продуктивність самонавантаження компонентів і роздавання кормосуміші, мінімізує питомі витрати праці і споживання пального у розрахунку на 1 тонну приготованого і розданого корму.
Ключові слова: самохідний змішувач-роздавач; самонавантаження компонентів; продуктивність; рівномірність; змішування; роздавання; кормова суміш.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).