ДОСЛІДЖЕННЯ НОВИХ ЗЕРНОВИХ СІВАЛОК УКРАЇНСЬКИХ ВИРОБНИКІВ
Ключові слова:
сівба насіння, сівалка, конструкція, показники, випробування, оцінкаАнотація
Мета досліджень. Виконати конструкційно-технологічний аналіз сучасних зернових сівалок виробництва ТзОВ “Агромаш-Калина” На основі проведено аналізу запропонувати рекомендації щодо використання сівалок у господарства різних видів агроформувань.Методи досліджень: аналітичні та експериментальні, польові, експлуатаційно-технологічні, агротехнічні, енергетичні дослідження.
Результати досліджень. Для зменшення собівартості продукції в аграрне виробництво впроваджуються ресурсоощадні технології на базі мінімальної, стрічкової та нульової систем обробітку ґрунту, які передбачають використання різних типів ґрунтообробних машин і агрегатів. Тому аграріям необхідні посівні агрегати, які можуть забезпечувати сівбу на полях з різними параметрами передпосівного стану ґрунту.
Протягом кількох попередніх років українські виробники техніки представили нові машини і комплекси для сівби насіння зернових культур, результати досліджень яких не наведено в наукових джерелах. Одними з таких машин є механічна стерньова зернова сівалка моделі КASI та дисковий посівний комплекс GALAXI виробництва ТзОВ “Агромаш-Калина”.
Посівний комплексу GALAXI може виконувати сівбу на полях з традиційною, мінімальною технологіями обробітку ґрунту. (Mini-Till), а зернова сівалка моделі КASI, крім того може проводити сівбу та полях з обробітком No-Till.
Дослідженнями встановлено, що якість виконання технологічного процесу відповідала вимогам нормативних документів, продуктивність за змінним часом посівного комплексу GALAXI становить 3,11 га/год, а сівалки КASI - 2,42 га/год.
Висновки: За результатами випробувань встановлено, що механічна стерньова зернова сівалка моделі КASI та дисковий посівний комплекс GALAXI мають задовільні показники якості виконання технологічного процесу та експлуатаційно-технологічні показники. Досліджувані машини можуть застосовуватися в агропромисловому виробництві України і зменшити імпортозалежність від поставок зарубіжних машин аналогічного призначення. Посівні машини моделей КASI слід рекомендувати для агроформувань, котрі висівають культури на площах 200-300 га. Посівний комплекс GALAXI буде ефективним для господарств з площами посівів 700-800 га.
Посилання
Używane siewniki pneumatyczne - mają wiele zalet. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/uzywane-siewniki-pneumatyczne-maja-wiele-zalet,56321.html
Рудь, А. Сучасні зернові сівалки вітчизняного виробництва для технології Mini Till. /А. Рудь, І. Мошенко, Ю. Павельчук, Л. Михайлова. // Збірник наукових праць подільського державного аграрно-технічного університету. — 2014. —
№ 22 - С. 468-473
Погорілий В. Сошникові групи зернових сівалок для різних систем обробітку ґрунту / В Погорілий, Л Шустік, С Маринін, Л Мазурик.// Зб. наук. праць УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. Дослідницьке. — 2009. - С. 198-205
Погорілий, В. Тестування зернових сівалок: адаптованість до систем обробітку ґрунту. / В. Погорілий// Техніка і технології АПК : науково - виробничий журнал. - 2014. -N 14. - С. 25-30.
P. Markowski, D. Choszcz, Z. Kaliniewicz, M. Golder, A. Akielewicz . (2013). Porownawcza jakosci seiwu nasion pszenicy siewnikiem uniwersalnym. Inżynieriа Rolniczа. 2013, Ed. 4(147) T.1- S. 213-222
Думич В. Дослідження ефективності роботи тракторів в агрегаті з сільськогосподарськими машинами /В. Думич, Я. Сало.// Зб. наук. праць УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України. Дослідницьке. — 2018. — № 23 (37) - С. 83-88
Климчук, М. Випробування посівних машин в умовах Західного регіону України /М. Климчук, Я. Сало, В. Думич.// Техніка і технології АПК : науково - виробничий журнал. - 2018. -N 12. - С. 32-36.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).