Обґрунтування утилізації гнойових відходів тваринництва методом пришвидшеного компостування
Ключові слова:
Аерація, Гнойові відходи, Зволоження, Знезараження, Мікробні препарати, Органічні добрива, Пришвидшене компостування, Утилізація.Анотація
Мета досліджень – підвищити ефективність знезараження гнойових відходів тваринництва та перероблення їх у високоякісні біологічно активні органічні добрива завдяки розробленню техніко-технологічного рішення пришвидшеного компостування на відкритих майданчиках.Методи досліджень: дослідження здійснювали на основі екосистемного підходу згідно зі сформульованими напрямками в результаті теоретичного аналізу. Апробацію розробленого техніко-технологічного рішення виконували експериментально, хімічний аналіз отриманого кінцевого продукту переробки гною здійснювали лабораторним методом.
Результати досліджень: проаналізовані методи біологічного знезараження гнойових відходів.
Наведені фази технологічного процесу методу біотермічного компостування та основні параметри і фактори, які впливають на його пришвидшення.
Описане розроблене техніко-технологічне рішення раціональної утилізації гнойових відходів з ферми ВРХ з виробництвом органо-дефекатних біологічно активних добрив.
Наведено розрахункову економічну ефективність та результати апробації розробленого техніко-технологічного рішення.
Висновки: відмічено негативний вплив вторинних відходів тваринництва і птахівництва на довкілля та екологію;
- визначено, що найбільш розповсюдженим та раціональним способом утилізації гнойових відходів для промислових виробників продукції тваринництва є метод компостування гною на відкритих майданчиках;
- розроблено техніко-технологічне рішення раціональної утилізації гнойових відходів на великих фермах і комплексах методом пришвидшеного компостування на відкритих майданчиках, яке забезпечує повне знезараження гною від патогенної мікрофлори, збудників інфекційних захворювань та насіння бур’янів та отримання високоякісних біологічно активних органічних добрив;
- розрахунок економічної ефективності техніко-технологічного рішення показав його високу рентабельність.
Посилання
Постельга С. Законодавчі ініціативи і пропозиції щодо поводження з побічними продуктами тваринництва і птахівництва / С. Постельга, О. Тонковид // Техніка і технології АПК. – 2018. - № 7. – С. 21 – 26.
Розроблення техніко-технологічних рішень для раціональної утилізації вторинної сировини тваринництва та птахівництва відповідно до Закону «Про вторинні продукти тваринного походження». Проміжний звіт про НДР (тема 4.16) / УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. – Дослідницьке, 2018. – 125 с.
Центило Л.В. Органічні добрива для сучасних систем землеробства: монографія. – Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2017. – 260 с.
Виробництво та використання органічних добрив: Монографія / І.Ф. Шувар, В.М. Сендецький, О.М. Бунчак, В.С. Гнидюк, Л.В. Центило та ін. – Івано-Франківськ: Симфонія форте, 2015. – 596 с.
Ковалев Н.Г. Новые технологии получения высококачественных удобрений и кормовых добавок / Н.Г. Ковалев, Б.М. Малинин и др. – Тверь, 2000. – 32 с.
Розроблення техніко-технологічних рішень для раціональної утилізації вторинної сировини тваринництва та птахівництва відповідно до Закону «Про вторинні продукти тваринного походження». Проміжний звіт про НДР (тема 4.16) / УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. – Дослідницьке, 2017. – 99 с.
Розроблення техніко-технологічних рішень для раціональної утилізації вторинної сировини тваринництва та птахівництва відповідно до Закону «Про вторинні продукти тваринного походження». Заключний звіт про НДР (тема 4.16) / УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. – Дослідницьке, 2019. – 78 с.
Гоотас Х. В. Компостирование/ Х. В. Гоотас, В. Харольд // Изд. Всемирной организации здравохранения, Женева, 1956. – 361 с.
Ковалев Н. Г. Теоретические основы биоферментации. / Н. Г. Ковалев, Г. Ю. Рабинович, Б. М. Малинин. – Тверь, 2000. – 36 с.
Павленко С. І. Аналіз обгрунтування технологічних процесів компостування сільськогосподарських відходів тваринного походження / С. І. Павленко, О. О. Ляшенко, Я. М. Лисенко, В. І. Харитонов // Збірник наукових праць Вінницького НАУ. – 2011. - № 9. – С. 94 – 104.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).