ЗАСТОСУВАННЯ ПРЕПАРАТУ З ВОЛОГОНАКОПИЧУВАЛЬНИМ КОМПОНЕНТОМ НА ВИРОЩУВАННІ КУКУРУДЗИ НА ЗЕРНО
Ключові слова:
Вологонакопичувальний компонент, Суперабсорбент, Вологість ґрунту, Абсорбція, Дози внесення, Способи внесення, Схожість насіння, Біологічна врожайність, Ефективність.Анотація
У статті наведені результати досліджень впливу різних способів та доз внесення вологонакопичувальних препаратів на урожайність кукурудзи на зерно в польовому досліді. Відмічено важливість вологи для росту та розвитку польових культур, названі основні способи регулювання вологості ґрунту. Одним із новітніх прийомів досягнення оптимального водного режиму для росту і розвитку польових культур на сьогодні є використання вологонакопичувальних агентів.Метою роботи є визначення ефективності використання препарату з вологонакопичувальним компонентом.
Методи досліджень: теоретичні – аналіз і синтез літературних інформаційних джерел; експериментальні – на основі поставленого лабораторно-польового експерименту, метод порівняння та співставлення.
Результати досліджень. Описано результати спостережень, які проводилися на дослідному полі УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого з вирощування кукурудзи на зерно. Дослідне поле поділене на сім ділянок, шість з різними дозами та способами внесення препарату з вологонакопичувальним компонентом та контроль. Для досліду обрано препарат з вологонакопичувальним компонентом суперабсорбента «MaxiMarin» виробництва компанії ПП НВЦ з ІТ «Максимарин».
Досліджувалися особливості проходження фенологічних фаз росту і розвитку та формування біометричних показників рослин кукурудзи на зерно за різних способів та норм внесення препарату.
За результатами спостережень за ростом і розвитком рослин кукурудзи виявлено, що застосування вологонакопичувального препарату дало позитивний результат впродовж фенологічних фаз порівняно з контролем:
- підвищення схожості насіння на 8-17 %;
- пришвидшення росту стебла, викидання волоті та цвітіння;
- кращий розвиток плоду і дозрівання зерна.
Висновки. Визначено ефективність застосування препарату порівнянням біологічної урожайності, яка на варіантах з його застосуванням на 18 – 49 % вища проти контролю залежно від доз і способів внесення.
Посилання
В. Оничко, В. Зубко «Шляхи підвищення накопичення вологи при обробітку грунту» Сумський національний університет, журнал «АгроЕліта», №2, 2018.
В. П. Гудзь, І. А. Шуварь, А. В. Юник, І. П. Рихлівський, Ю. Г. Міщенко «Адаптивні системи землеробства» /Видавництво «Центр навчальної літератури», 2007. – 336 с.
Шевченко О. Л. Основи перенесення вологи в зоні аерації: навчальний посібник / О. Л. Шевченко, В. М. Бублясь, С. С. Коломієць. – К.: Видавничо-поліграфічний центр «Київський університет», 2014. – 270 с.
Шустік Л. Смуговий обробіток ґрунту – важливий агротехнічний прийом волого збереження / Л. Шустік, Н. Нілова, О. Клочай, О. Лисак, В. Громадська // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого. Випуск 23 (37). – Дослідницьке, 2018. – С.158-165.
Електронний ресурс - www.maximarin.com
Електронний ресурс - https://snf-group.ru/wp-content/uploads/2015/05/AQUASORB-granulyi-dlya-uderzhaniya-vodyi-v-pochvah-i-podpochvah.pdf
Електронний ресурс - https://imvend.com/product/vlagouderzhivateli/
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).