Аналіз конструкційних і функційних особливостей роботи секції дисків з хвилястим профілем твірної
Ключові слова:
Диск, Хвилястий профіль твірної, Зміщення, Коливання, Частота.Анотація
Державно-приватним партнерством УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого і ТОВ «Агрореммаш-БЦ» досліджено виготовлено та випробувано новий інноваційний робочий елемент – диск із хвилястим профілем твірної, який входить в основу базового робочого органу машини для вертикального обробітку ґрунту. Секція включає два спарених між собою на паралельній осі хвилясті диски, які розміщені на пружній стійці регульованої жорсткості. У роботі наведено кінематично-оціночний аналіз роботи секції і розрахунок кількості елементів диска – півхвиль, які створюють активну дію на необроблений ґрунт за традиційних швидкісних режимів.Мета. Обґрунтування параметрів хвилястого диска для створення необхідних за зусиллями віброчастотних характеристик обробітку ґрунту.
Методи досліджень. Розрахунок, теоретичне обґрунтування залежності кількості півхвиль диска по його зовнішній твірній, макетування виготовленням натурного зразка диска, інструментальні та приладові дослідження, статистичний аналіз, пропозиція робочої гіпотези.
Результати. Доведено, що вертикальний обробіток ґрунту – це нова ресурсоощадна технологія. Базовим робочим органом для реалізації такої технології є диск із хвилястим профілем твірної, який за високих швидкостей роботи забезпечує в умовах високого вмісту решток на поверхні ґрунту їх інтенсивне розчеплення та створює великорозгалужену мережу тріщин по ширині і глибині роботи. Проведено аналіз наявних робочих дискових органів, виконано розрахунки та запропоновано власний концепт – здвоєні диски на загальній осі. Спільними зусиллями фахівців УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого і ТОВ «Агрореммаш-БЦ» проведена робота з підготовки натурного зразка, після чого пропонується дослідження цього робочого органу на реальній машині.
Висновки. За результатами аналізу встановлено характер взаємодії півхвиль диска, які створюють рекомендовану частоту змушених коливань.
ТОВ «Агрореммаш-БЦ» виготовлено секцію на основі хвилястих дисків, для апробації і впровадження в конструкцію агрегата для вертикального обробітку ґрунту.
Посилання
Інтернет-ресурс. Агрегат Salford RTS 1-2100.
Шустік Л., Нілова Н. – Смуговий обробіток ґрунту – важливий агротехнічний прийом волого збереження. – Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільськогосподарського виробництва України: зб. наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, Дослідницьке, 2018. – Вип. 23 (37). С 158-168.
Атлантична вертикаль: що виробляє США та Канада для Verti-till і що потрапило в Україну.
Інтернет-ресурс. Агрегет Zeus Verti-till.
Панов И. М., Ветохин В. И. Физические основы механики почв. Монография. – К.: Феникс, 2008.
Патент РФ2342820 «Способ почвообработки и устройство его реализации».
##submission.downloads##
Опубліковано
2019-05-01
Номер
Розділ
Сільськогосподарська техніка та обладнання: прогнозування, конструювання, випробування
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).