ЕРГАТИЧНЕ ВИПРОБУВАННЯ У ПРОСТОРІ ТА ЧАСІ КОМПЛЕКСНИХ ТЕХНІКО-ТЕХНОЛОГІЧНИХ РІШЕНЬ КЕРОВАНОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА
Ключові слова:
Точне (кероване) землеробство, Випробування, Моделі, Ризики, Моделювання, Почергове управлінняАнотація
Cтаття присвячена розвитку методів прогнозування та випробування техніко-технологічних рішень керованого землеробства під час вирощування продукції рослинництва у відкритому ґрунті. Запропонована інформаційна технологія для поточного оперативного управління складними динамічними системами (СДС) агропромислового комплексу. Запропоновані методи ергатичного моделювання спрямовані на підвищення інтегрованої ефективності процесів функціонування СДС в зонах ризикованого землеробства з нестаціонарним середовищем.Мета. Ергатичне випробування у просторі та часі методів та засобів агровиробництва продукції рослинництва на базі багатовимірних та багатопараметричних критеріїв керованого землеробства.
Методи, які застосовано: аналіз, прогноз, планування, моделювання, оцінювання якості та економічності локальних агробіозон синергетичного розвитку за вимірами передбачення наближень ризиків.
Результати. Запропоновано програмно-апаратні комплекси та інформаційні технології, які гарантують адаптивне управління на принципах керованого землеробства з урахуванням прогнозних ситуацій.
Висновки.
1. Природні незалежні та ергатичні керовані процеси самоорганізації однозначно фіксуються у просторі та часі як факт існування взаємодії та цільової тривалості отримання врожаїв.
2. Поточні інформаційні моделі та засоби обробки даних забезпечують випробування техніко-технологічних рішень, для отримання прибутку майбутнього врожаю.
Концептуальна програма гарантованого управління, з найвищою ефективністю та безпекою гарантованого розвитку рослин, була формалізована для ергатичного випробування у просторово-часових ситуаціях інтеграційних процесів. Терміни та визначення компонент складеної динамічної системи та розгалужених траєкторій в місцевизначених зонах було науково обґрунтовано. Описи виконано конструктивною математичною моделлю об’єктів руху як шарові нейромоделі та мережні форми або рух фрагментів з розгалуженими траєкторіями. Для розв’язання оперативних задач безпеки та екології біосфери землеробства проаналізовані стратегії та методи ситуативного управління. Технологічні ситуації, як умови для необхідних та достатніх актів почергових та узгоджених дій, які мають зрозумілий фізичний та інформаційний зразковий зміст, названі та означені.
Посилання
Погорелый Л. В., Анилович В. Я. Испытания сельскохозяйственной техники: научно – методические основы оценки и прогнозирования надежности сельскохозяйственных машин. – К.: «Феникс», 2004. – 208с.
Кравчук В. Науково-випробувальні дослідження: адаптація до часу / В. Кравчук // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого; Дослідницьке, - 2016. - Вип. 20(34) - С.4-8
Кравчук В. Біосфера агротехнології, інженерні рішенні / В. Кравчук, А. Кушнарьов, В. Таргоня, М. Павлишин, В. Гусар: за редакцією В. Кравчука // Міністерство аграрної політики та продовольства України: УкрНДІПВТ ім. Л. В. Погорілого – Дослідницьке.-2015.-239с.
Кравчук В. Інтелектуалізація процесів визначення прогнозування технічного рівня сільськогосподарських машин / В. Кравчук, М. Павлишин, В. Гусар // Техніка і технології АПК. - №4. – 2015. – с.8-11.
Jennifer Barnes. Higher education staff development for the 21st century [Electronic resource] (Jennifer Barnes ets // - Electronic data.-United Nations Educational, Scientific and cultural organization, Paris-Mode of access: http://www.unesco.org/education/pdf/24_234.pdf (viewed on December 13, 2016).-Title from the screen.
Real-time Monitoring System of Agricultural Machinery Operation Information Based on ARM11 and GNSS / M.Xiang, S. Wei, M.Zhang, M.Z. Li. // IFAC-PapersOnLine/-Vol. 49, Issue 16.-2016.-P.121-126.
Кравчук В. Інформаційна технологія прогнозування та випробування майбутньої аграрної техніки / В. Кравчук, Г. Баранов, О. Комісаренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, – Дослідницьке. - 2018.-Вип.22(36).-с.27-34.
Кравчук В. І. Методологія та метрологічні основи функціональної стійкості агровиробництва в умовах ризикованого землеробства / В. І. Кравчук, Г. Л. Баранов, О. М. Прохоренко // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технології для сільського господарства України: збірник наук. пр. УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого, – Дослідницьке. - 2015. – Вип.19(33). – с.22-31.
Кравчук В. І. Теоретичні основи адаптації сільськогосподарських машин: монографія. – К.: НАУ.-2015. – 208с.
Баранов Г. Л., Макаров А. В., Структурное моделирование сложных динамических систем. – Киев: Наук. думка, 1986. – 272с.
Заде Л. А. Понятие лингвистической переменной и его применение к принятию приближенных решений. - М.:Мир, 1976.-165 с.
Патент USA Lotfi A. Zadeh, Saied Tadayon, Bijan Tadayon; заявл. 12.03.2018, опубл. 19.07.2018, Бюл. US20180204111A1.
Люгер Дж. Искусственный интеллект: стратегия и методы решения сложных проблем / Дж. Люгер . – М. Вильямс, 2003. – 864 с.
Leleur S. Complex Strategic Choices: Applying Systemic Planning for Strategic Decision Making / S. Leleur. - Springer-Verlag London. -2012.- p.176.
Інтелектуальні системи підтримки прийняття рішень: Теорія, синтез, ефективність / [Тарасов В. О., Герасимов Б. М., Левін І. О., Корнійчук В. О.] – К.: МАКНС, 2007. – 336 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).