Використання методів нечіткої класифікації для оптимізації кількості проб ґрунту в задачах агромоніторингу
Ключові слова:
Нечітка класифікація, Метод нечіткої ідентифікації, Агромоніторинг, Грунт, Проба.Анотація
Стаття описує дослідження методів нечіткої класифікації для оптимізації кількості проб ґрунту в задачах агромоніторингу. Для вирішення поставленого завдання був обраний метод нечіткої ідентифікації, який можна застосувати у вибірках малого об’єму, які часто використовуються для опрацювання даних у сільському господарстві. Результати дослідження представлені рекомендованою кількістю вибірок.Посилання
Дорожовець М. Опрацювання результатів вимірювань, Навч. посібник. - Львів: Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. - 624 с.
Кликушин Ю.Н. Представление случайных сигналов с помощью принадлежностных спектров. - Омский государственный технический университет: "Журнал радиоэлектроники", №2, 2000.
Семенюк Р.С. Використання нечіткої класифікації виду розподілу для вибірок малого об'єму / Семенюк Р.С. Яремчук Н.А. // Інформаційні системи, механіка та керування. – 2017. – №17. – С. 40-50.
Справочник по теории вероятностей и матиматической статистике. Королюк В.С., Портенко Н.И., Скороход А.В., Турбин А.Ф. - М.: Наука, 1985. - 640с.
Новицкий П.В., Зограф И.А. Оценка погрешностей результатов измерений. – Л.: Энергоатомиздат. Ленингр. отделение, 1985. — 248 с.: ил..
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).