ПРОЕКТ «АГРООЛІМП ЗРОШЕННЯ» ПЛАНУВАННЯ ТА АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ НАДХОДЖЕНЬ ТА ВИТРАТ - ШЛЯХ ДО ПІДВИЩЕННЯ ДОХІДНОСТІ АГРОБІЗНЕСУ
Ключові слова:
Машинно-тракторний парк, Продуктивність, Прямі експлуатаційні витрати, Затрати праці, Амортизація, Собівартість, Капіталовкладення, Ефективність, Рентабельність, Строк окупності.Анотація
У статті наведено результати економічного аналізу оптимальних техніко-технологічних рішень за науковим проектом «АгроОлімп Зрошення» для господарства площею720 гав 4-пільній сівозміні на зрошенні.
Вперше представлено взаємозалежні економічні показники інвестиційного проекту та його реалізації.
Розраховано економічний ефект від економії, раціонального використання інвестиційних капіталовкладень та ефективного вирішення поточних завдань господарства завдяки:
- створенню та експлуатації оптимального за складом та достатнього для забезпечення агротехнологій машинно-тракторного парку;
- створенню бази даних для планування річного циклу робіт, графіків матеріального технічного та технологічного забезпечення, планового ТО сільгосптехніки, планів фінансових надходжень і витрат.
Прогнозні фінансові результати отримані на базі проведених випробувань машин та машинно-тракторних агрегатів, прогнозу врожайності культур сівозміни, а також методом статистичного аналізу цін на матеріали і ресурси та на реалізацію продукції.
Визначено економічні показники: розмірів інвестиційних витрат, структури витрат і надходжень за культурами у сівозміні і вирощуванням загалом, валових показників витрат і надходжень, рентабельності, строків окупності інвестицій.
Прогнозна економічна оцінка дозволяє встановити базу даних для планування фінансових надходжень та витрат, аналізу шляхів економії витрат та прийняття управлінських рішень.Посилання
І.В. Науменко, А.О. Науменко, О.В. Мандич Складові механізму забезпечення економічного зростання сільського господарства: Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П.Василенка – 2016 Вип. 177- С 99-109.
Андрійчук В. Г. Економіка аграрних підприємств: підруч. – 2-ге вид., доп. і перероб.
Величко Т. Г. Розвиток матеріально-технічного забезпечення підприємств АПК : автореф. дис. … канд. екон. наук / Т. Г. Величко. – Сімферополь : НУБіПУ, 2009. – 20 с.
НДР 02.3.2 “Міжінститутські дослідження і розробка проектів оптимальних техніко-технологічних рішень для вирощування сільськогосподарської продукції на зрошенні ”Звіт про НДР: ДНУ УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого, Південно-Українська філія; Держреєстрація № 0114U004220, обліковий № 0217U000852, Херсон, 2016р – 183с.
В.Й. Ткач, В.М. Ткач Управленческий учет: международный опыт. – Москва - Финансы и статистика, 1994 – 144с.
ДСТУ 4397-2005. Сільськогосподарська техніка. Методи економічного оцінювання техніки на етапі випробування./К: Держспоживстандарт України, 2005.-16с.
Галузева угода між Міністерством аграрної політики та продовольства України, Всеукраїнським об’єднанням організацій роботодавців ״Федерація роботодавців агропромислового комплексу та продовольства України״ і Професійною спілкою працівників агропромислового комплексу України в сільському господарстві на 2014 – 2016 роки.
Економічний довідник аграрника/ за ред.. Ю.Я Лузана, П.Т. Каблука.- К., 2003-798с.
Методика формування витрат трудових і матеріальних ресурсів та нормативи витрат на виробництво технічних культур/ І.М. Демчак, С.І Мельник, М.Ф. Кисляченко, О.А. Демидов та ін. – К.: НДІ «Украгропромпродуктивність», 2012,-526с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).