НАУКОВИЙ ПРОЕКТ «АГРООЛІМП ЗРОШЕННЯ». ДОСЛІДЖЕННЯ ТА РОЗРОБЛЕННЯ ПРОЕКТУ, ОПТИМІЗОВАНОГО ЗА СКЛАДОМ МАШИННО-ТРАКТОРНОГО ПАРКУ ДЛЯ СУБ’ЄКТА ГОСПОДАРЮВАННЯ В УМОВАХ ЗРОШЕННЯ ПІВДНЯ УКРАЇНИ НА ПЛОЩІ 720 ГА
Ключові слова:
АгроОлімп, Дефрагментація, Диференційована система обробітку ґрунту, Агротехнологічні операції, Зрошення, Типи машин, Ранжування, Машинно-тракторний парк, Техніко-технологічне забезпечення, Продуктивність.Анотація
У статті наведені результати досліджень та розробки оптимізованого за складом та кількістю машинно-тракторного парку.
В умовах широкого вибору технічних засобів для сільгоспвиробництва формування оптимальних машинно-тракторних парків для конкретних умов господарювання є досить актуальним завданням для забезпечення ефективного виробництва товарної продукції рослинництва.
Метою досліджень наукового проекту є селекція споживчих якостей технічних засобів та створення оптимального набору польових машин для ефективного вирощування та збирання сільськогосподарських культур в 4-пільній зерно-просапній сівозміні площею720 гана зрошенні.
Формування оптимального машинно-тракторного парку було проведено на основі:
- дефрагментації технічного забезпечення виконання агротехнологічних операцій вирощування культур у сівозміні із заданою якістю і в задані агростроки визначенням типорозмірних рядів тракторів і сільгоспмашин і їхньої номенклатури із застосуванням процедур ранжування;
- визначення подекадного завантаження машин (агрегатів) протягом року на основі таблиці номенклатури агротехнологічних операцій та оптимальних строків їх виконання для всіх культур у сівозміні(агротехнологічного регламенту);
- максимального подекадного завантаження тракторів і машин різного призначення та дощувальної техніки протягом агрономічного року;
- розрахунку кількісного складу МТП на основі даних продуктивності машин і агрегатів, одержаних випробуванням та врахуванням випадків збігу у декаді агротехнологічних операцій на різних культурах.
Отже, розроблено проект оптимізованого за складом машинно-тракторного парку для суб’єкта господарювання на зрошенні в 4-пільній сівозміни площею720 гаіз забезпеченням оптимальної кількості техніки для вирощування та збирання сільськогосподарської продукції.
Розроблений за проектом оптимальний склад МТП може стати основою інвестиційних капіталовкладень в реалізацію зрошуваного землеробства на визначеному земельному масиві, або, як приклад, для розробки аналогічних бізнес-проектів під інвестиційні програми на зрошенні.Посилання
НДР 02.3 “Дефрагментація техніко-технологічних рішень для диференційованих систем обробітку грунту і сівби в богарних умовах Півдня України“. Звіт про НДР: ДНУ УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого, Південно-Українська філія; Держреєстрація № 0111U009410, обліковий № 0214U006976, Херсон 2013р. -130 с.
Науково-технічна експертиза техніко-технологічних рішень систем обробітку грунту. Науково – методичні рекомендації. За ред. В.І. Кравчука – Дослідницьке, 2011. – 49 с.
НДР 02.3.2 “Міжінститутські дослідження і розробка проектів оптимальних техніко-технологічних рішень для вирощування сільськогосподарської продукції на зрошенні ”Звіт про НДР: ДНУ УкрНДІПВТ ім. Л.Погорілого, Південно-Українська філія; Держреєстрація № 0114U004220, обліковий № 0217U000852, Херсон, 2016 р. – 183 с.
Регістр технічних засобів та обладнаня для АПК України. УкрНДІПВТ ім.. Л. Погорілого.- Дослідницьке, 2014 р.
Електронний ресурс. Державний реєстр технічних засобів для АПК України. http://www.agrotechnika-ukr.com.ua/derzreestr.php.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).