ІННОВАЦІЙНІ РІШЕННЯ ДЛЯ ТЕХНОЛОГІЙ ВИРОБНИЦТВА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ
Ключові слова:
Механізація, Сільське господарство, Агропромисловий комплекс, Інноваційні технології, Машинно-тракторний парк, Машини і обладнання.Анотація
У статті представлені основні напрямки науково-технічного прогресу в галузі механізації сільського господарства Республіки Білорусь на сучасному етапі, спрямовані на створення конкурентоспроможного, стійкого і екологічно безпечного виробництва сільськогосподарської продукції. Відображено ефективні та перспективні розробки в області механізації сільського господарства Республіки Білорусь на сучасному етапі, зокрема: для обробки грунту і сівби, механізації технологічних процесів обробітку картоплі, заготівлі кормів з трав і силосних культур, виробництва плодоягідної продукції. Одночасно, для вирішення першочергового завдання, що стоїть перед аграріями республіки, щодо забезпечення конкурентоспроможності продукції, що виробляється в зв'язку з постійним подорожчанням добрив, засобів захисту рослин, енергоносіїв і необхідністю задоволення зростаючих потреб в якісному і екологічно чистому продовольстві, потрібно широкомасштабне освоєння енерго- і ресурсозберігаючих технологій в рамках інформаційно-керованого землеробства, в тому числі системи «точного землеробства». Відзначено, що впровадження в сільськогосподарське виробництво республіки ресурсозберігаючих технологій «точного землеробства» та «точного тваринництва», які забезпечують управління виробничим процесом за допомогою застосування інформаційних технологій, автоматизованих і роботизованих систем, зниження частки впливу людського фактора на всіх етапах, є найбільш перспективним напрямком досліджень.Посилання
Яковчик, С. Г. Научные инновации в области механизации сельского хозяйства Республики Беларусь / С. Г. Яковчик, Н. Г. Бакач, Ю. Л. Салапура // Научно-технический прогресс в сельскохозяйственном производстве. Аграрная наука – сельскохозяйственному производству Сибири, Казахстана, Монголии, Беларуси и Болгарии: материалы Междунар. науч.-техн. конф., Минск, 19–21 окт. 2016 г.: в 2 т. / редкол.: П. П. Казакевич (гл. ред.), С. Н. Поникарчик. – Минск: НПЦ НАН Беларуси по механизации сельского хозяйства, 2016. – Т. 1. – С. 3–6.
Измайлов, А. Ю. Автоматизированные информационные технологии в производственных процессах растениеводства / А. Ю. Измайлов, В. К. Хорошенков // Сельскохозяйственные машины и технологии. – 2010. – № 4. – С. 3–9. 4.
Рунов, Б. А. Применение робототехнических средств в АПК / Б. А. Рунов // Сельскохозяйственные машины и технологии. – 2016. – № 2. – С. 44–47.
Заяц, Л.К. Решение проблем производства кормового белка – важнейший резерв укрепления аграрной экономики / Л.К. Заяц // Земледелие и защита растений. – 2017. – № 1. – С. 3-5.
Яковчик, С.Г. Перспективные направления создания инновационной сельскохозяйственной техники в Республике Беларусь / С.Г. Яковчик, Н.Г. Бакач, Ю.Л. Салапура, Э.В. Дыба // Механизация и электрификация сельского хозяйства: межвед. тематич. сб. / РУП «НПЦ НАН Беларуси по механизации сельского хозяйства». – Минск, 2017. – Вып. 51. – С. 3-9.
Яковчик, С.Г. Создание инновационной сельскохозяйственной техники в Республике Беларусь / С.Г. Яковчик, Н.Г. Бакач, Ю.Л. Салапура, Э. В. Дыба // Научно-технический прогресс в сельскохозяйственном производстве: материалы Междунар. науч.-техн. конф., посвящ. 70-летию со дня образования РУП «НПЦ НАН Беларуси по механизации сельского хозяйства» (Минск, 18–20 окт. 2017 г.) / редкол.: П.П. Казакевич (гл. ред.), Л.Ж. Кострома. – Минск: Беларуская навука, 2017. – С. 3-9.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).