СТРАТЕГІЇ ТА ІНСТРУМЕНТИ ФОРМУВАННЯ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ УКРАЇНСЬКИХ ЧОРНОЗЕМІВ
Ключові слова:
Екологія, Грунт, Забруднення, Ерозія, Переущільнення, Інвестиційна привабливість, Продовольча безпека.Анотація
Метою досліджень є пошук шляхів підвищення продуктивності землеробства і збереження від деградації безпосереднього ресурсу виробництва – сільськогосподарської землі. Вирішення цієї дилеми у промислових масштабах можливе лише за залучення значних інвестиційних ресурсів у сільськогосподарське виробництво. Досягнення високих показників урожайності рослин, зупинка ерозійних процесів ґрунту та стале підвищення його родючості неможливі без використання сучасної техніки і технологій, високопродуктивних сортів і гібридів, дотримання балансу з унесення засобів захисту і живлення рослин, інтеграції сучасних досягнень біотехнології.
Для розв’язання цієї задачі необхідно проаналізувати сучасний стан земель сільськогосподарського призначення, дати комплексну оцінку існуючим агротехнологіям, насамперед – технологіям обробітку ґрунту, окреслити основні чинники формування родючості ґрунтів. Безпосередньо родючість ґрунтів, у значній мірі корелюється станом гумусу, який залежить від процесів ґрунтоутворення, біологічних, хімічних та фізичних властивостей ґрунтового середовища, хімічним складом рослинних решток, водним і повітряним режимами, складом ґрунтових мікроорганізмів, реакцією ґрунтового розчину, гранулометричним складом ґрунту тощо.
Посилання
Біосфера і агротехнології, інженерні рішення/ В. Кравчук, А. Кушнарьов, В. Таргоня, М. Павлишин, В. Гусар// за редакцією В. Кравчука; УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого – Дослідницьке, 2015. – 228 с.
Назаренко І.І., Польчина С.М. Нікорич В.А. Грунтознавство: Підручник. – Чернівці: Книги – XXI, 2004. – 400 с.
Теоретичні основи державного земельного кадастру: Навч. посібник / М.Г. Ступень, Р.Й. Гулько, О.Я. Микула та ін.; За заг. ред. М. Г. Ступеня. – 2-ге видання, стереотипне. – Львів: «Новий Світ-2000», 2006. – 336 с.
Сучасні системи землеробства і технології вирощування сільськогосподарських культур / [В. Ф. Камінський, В. Ф. Сайко, І. П. Шевченко та ін.]. – К.: ВП «Едельвейс», 2012. – 195 с.
І. Яцук, В. Панасенко Ґрунти потребують захисту// Журнал Верховної ради України. - «Віче» №15, 2013.
Про родючість ґрунту треба дбати постійно / Агрономія Сьогодні / 20.11.2011 р., Іван ШУВАР, ЛНАУ.
ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля» № 2059-19 від 23.05.2017, (ВВР), 2017, № 29, ст.315.
«Концепція загальнодержавної програми збереження біорізноманіття на 2005 — 2025 роки», схвалена розпорядженням КМУ від 22 вересня 2004 р. № 675-р, Офіційний вісник України від 08.10.2004 — 2004 р., № 38.
Іванова В.В. Інвестиційний процес в аграрному секторі економіки України [Електронний ресурс] / Зб. наук. пр. УДАУ, випуск 70 (частина 2 – економіка), 2008. – Режим доступу: http://udau.edu.ua/library.php?pid=395
ФАО запускає конференцію по боротьбі з деградацією ґрунтів в Україні, [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.fao.org/europe/news/detail-news/ru/c/1128591/.
Агросинергетика: технологія зменшення витрат і ризиків, [Електронний ресурс] Режим доступу: http://www.bioinvest.com.ua/ua/konsalting
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).