Науково-випробувальні дослідження - база техніко-технологічних інновацій
Ключові слова:
Агропромисловий комплекс, Інженерно-технічне забезпечення, Сільськогосподарська техніка, Технології, Випробування, Технічне регулювання.Анотація
Розглянуто 70-річний шлях започаткування, розвитку та диверсифікації системи випробування сільськогосподарської техніки і технологій в Україні. Показано напрямки науково-випробувальної діяльності УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого протягом всіх періодів. Відмічено, що сьогодні машиновипробування визначаються як основна складова розвитку машинознавства, машинобудування, машиновикористання та формування ринку техніки, об’єднаних законодавчою та нормативно-технічною базою (технічне регулювання), формують технічну політику АПК, що має сприяти виконанню продовольчої політики шляхом впровадження новітніх агротехнологій та технічних засобів і забезпечити стале виробництво, безпеку продукції і праці, а також енергетичну та екологічну безпеку. Зазначено, що сьогодні УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого здійснює науково-випробувальну діяльність відповідно до Тематичного плану науково-випробувальних робіт за науково-технічною Програмою "Наукові засади розвитку технічної політики та модернізації агропромислового комплексу України в умовах євроінтеграції" на 2017-2019 роки.Посилання
Закон України «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» від 15.01.2015 р. № 124-VIII.
Закон України "Про дорожній рух" від 2 грудня 2010 року N 2756-VI.
Закон України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України» № 229-V від 5 жовтня 2006 року.
Г. Кукта Испытания сельскохозяйственных машин.–Москва: Машино-строение.–1964.–284 с.
С. Кардашевский, Л. Погорелый, Г. Фудиман и др. Испытания сельскохо-зяйственных технологических процессов. – Дели (Индия). – 1986. – 240 с.
Л. Погорелый, В. Ясенецкий, Н. Мечта Испытания техники для животно-водства и кормопроизводства.– К.: Изд-во УСХА. – 1991.– 392 с.
Л. Погорілий Становлення і розвиток машиновипробувань в Україні // Техніка АПК. – 1999. – №3. – С.4-6.
Л. Погорілий, О. Мудрук, З. Шквира Історія зародження системи випробування сільськогосподарської техніки в Україні // Техніко-технологічні аспекти розвитку та випробування нової техніки і технологій для сільського господарства України: Зб. наук. пр. УкрНДІПВТ. Дослідницьке. – 2003. – Вип. 6 (20). – Кн. 1. – С.43-51.
Л. Погорелый, В. Шабранский Становление и развитие систематических испытаний сельськохозяйственной техники в России и Украине // Техніка АПК. – 2006. – № 5. – С.31-33; № 8. – С.31-33; № 9-10. – С.58-60.
В. Кравчук, С. Коваль, Н. Таргоня, В. Гусар та ін. Розвиток системи випробувань сільськогосподарської техніки в Україні: історія започаткування, становлення та розвитку машиновипробувань в Україні, основні результати та напрями діяльності УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого; за ред. В. Кравчука. – К: Фенікс. – 2008. – 131 с.
В. Кравчук, А. Кушнарьов, В. Таргоня, М. Павлишин, В. Гусар.– За ред. В. Кравчука; біосфера та агротехнології: інженерні рішення: навчальний посібник. – Дослідницьке. – 2015. – 239 с.
В. Кравчук, Г. Хайліс, А. Кушнарьов, Є.Сербій, А.Налобіна, В. Гусар Дослідження сільськогосподарської техніки: практикум науковцю. – Дослідницьке: УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого.– 2016. – 328 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).