МАТЕМАТИЧНЕ ТА ГРАФІЧНЕ МОДЕЛЮВАННЯ ПОКАЗНИКА «ДРОБЛЕННЯ ЗЕРНА» ЗЕРНОЗБИРАЛЬНОГО КОМБАЙНА
Анотація
Мета роботи – дослідити технологічний процес барабанної молотильно-сепарувальної системи (МСС) зернозбирального комбайна з барабанною молотаркою класичного типу та визначити показники дроблення зерна за результатами багатофакторного математичного та графічного
моделювання з урахуванням впливу на процес пошкодження зерна всіх факторів, властивих для МСС цього типу.
Методи та матеріали. У ході проведення експериментальних досліджень, графічного та математичного моделювання застосовані методи аналізу і синтезу. Метод синтезу дає змогу досліджувати показник дроблення зерна при умові конструкційної єдності систем молотарки. Метод аналізу зумовлює дослідження функціональні системи незалежно від інших систем. Методи математичного та графічного моделювання використано у процесі розробки математичної та графічної моделей показника втрат зерна.
Результати. Побудовано графічну схему формування показника дроблення зерна. До неї включені технологічні режими функціонування, технічні параметри МСС та агрофізичні характеристики зерна і соломи. За результатами експериментальних багатофакторних досліджень створено багатофакторну математичну модель і графічну залежність показника дроблення зерна.
Аналіз графічної залежності засвідчив, що найменша кількість зерна пошкоджується при високих подачах хлібної маси до МСС. Найменше зерно пошкоджується у процесі роботи молотильного барабана з частотою обертання на рівні 800 хв-1. Пошкодження зерна до 2,0% забезпечує МСС з частотою обертання молотильного барабана 860-920 хв-1.
Висновки. Математична модель показника дроблення зерна з достатньою достовірністю
характеризує якість зерна після його обмолоту в МСС молотарки класичного типу. Основними факторами, які найбільшою мірою зумовлюють дроблення зерна, є частота обертання молотильного барабана і величина подачі хлібної маси на обмолот. Графічна модель показника дроблення
зерна дає змогу визначити оптимальний режим роботи МСС з метою отримання зерна з допустимою кількістю дробленого.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).