МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНЮВАННЯ ФУНКЦІОНАЛЬНОЇ ТОЧНОСТІ КОМБІНОВАНИХ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ АГРЕГАТІВ
Анотація
Мета дослідження – обґрунтування методології оцінювання функціональної точності комбінованих сільськогосподарських агрегатів та їхніх основних елементів у ході випробувань та експлуатації.
Методи дослідження. Методологічною основою роботи є узагальнення та аналіз відомих наукових результатів відносно комбінованих сільськогосподарських агрегатів при відбору потужності. Для формулювання наукової проблеми, визначення мети та постановки завдань дослідження використовувався аналітичний метод і порівняльний аналіз.
Результати. При оцінюванні функціональної точності комбінованого сільськогосподарського агрегату розглянуто процес виконання агрегатом заданих функцій, спрямованих на досягнення поставленої мети, що характеризується певними значеннями її параметрів (вихідний, первинний, вторинний).
Сформульована умова ефективної роботи тягово-приводного комбінованого МТА з активним робочими органами агрегатованих сільгоспмашин, яка досягається при рівності штовхального зусилля активних робочих органів і суми опорів коченню трактора і машини.
Висновки. Методологія оцінки функціональної точності комбінованого сільськогосподарського агрегата передбачає порівняння його параметрів, отриманих при контролі з урахуванням неідентичності умов контролю з номінальними значеннями, визначені нормативно-технічною документацією. Цей аналіз дає змогу сформулювати умову ефективної роботи тягово-привідного МТА: оптимальні тягово-енергетичні параметри МТА з активними робочими органами досягаються за рівності штовхального зусилля активних робочих органів і суми опорів коченню трактора й машини.
Ключові слова: комбінований сільськогосподарський агрегат, тягово-привідний МТА, елементи агрегату, загальний ККД, функціональна, точність, працездатність, ефективність роботи.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).