ДОСЛІДЖЕННЯ НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ ТА ІНСТИТУЦІЙНИХ ОСНОВ ОЦІНКИ Й ПІДТВЕРДЖЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ І ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ У ЄC
Анотація
Мета дослідження полягає у вивченні, аналізі, узагальненні й систематизації нормативно-правових актів та інституційних органів у сфері оцінки та підтвердження відповідності транспортних засобів у ЄC з метою визначення структури національного технічного законодавства в сфері сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів.
Методи дослідження. Використані методи систематизації та аналізу даних щодо правових і технічних основ європейського законодавства у сфері оцінки й підтвердженні відповідності (затвердженні типу) сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів.
Результат дослідження. У статті проаналізована оновлена система затвердження (схвалення) типу транспортних засобів, яка базується на нормативно-правових актах прямої дії – Регламентах Європейського Парламенту та Ради – і охоплює транспортні засоби різних категорій. Узагальнено основні відмінності оновленого технічного законодавства ЄС – Регламенту (ЄС) №167/2013 від Директиви (ЄС) № 2003/37.
Висновок. Нормативно-правова база країн ЄС в сфері оцінки й підтвердження відповідності
с.-г. і. л.-г. транспортних засобів складається з національної нормативно-правової бази, якою регулюється введення в обіг та/або в експлуатацію транспортних засобів на внутрішньому економічному просторі кожної країни, та загальносоюзного технічного законодавства, яким регулюється допуск на ринок ЄС.
Ключові слова: безпечність машин, Директива, дослідження, законодавство, затвердження типу, нормативно-правові акти, Регламенти (ЄС), сільськогосподарські і лісогосподарські транспортні засоби.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).