АНАЛІЗ МЕТОДІВ І ОСОБЛИВОСТЕЙ ЦИФРОВІЗАЦІЇ ДАНИХ ПОЛЬОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ЯК БАЗИ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ РОСЛИННИЦТВОМ
Анотація
Мета дослідження. Тема управління рослинництвом, яка значною мірою обумовлюється сучасними цифровізаційними процесами, є актуальною і знаходиться в центрі уваги як спеціалістів та експертів у галузі сільського господарства, так і в сфері обчислювальної техніки, адже виробництво продукції аграрного сектора відіграє життєво важливу роль у світовій економіці. Враховуючи, що традиційні методи обробки польових даних не можуть задовольнити постійно зростаючі потреби сільгоспвиробників на новому етапі розвитку землеробства і є серйозною перешкодою для отримання необхідної інформації, метою статті є проведення критичного огляду й аналізу публікацій із оцифрування баз даних польових досліджень задля розробки й ухвалення ефективних управлінських рішень у рослинництві.
Методи дослідження. Дослідження проводилися з використанням загальноприйнятих наукових методів: абстрактно-логічного; аналізу й синтезу; індукції та дедукції; експертних оцінок.
Результати дослідження. Проведений аналіз дав змогу визначити, що рівень розвитку сільськогосподарських підприємств наразі значною мірою залежить від сучасних цифрових технологій, упровадження яких передбачає зміну загальної парадигми управління виробничими процесами і дає змогу товаровиробникам діяти відповідним чином для збільшення обсягів виробництва. Доведено, що поряд з оновленням матеріально-технічної складової пріоритетом виробництва є інтелектуалізація виробничої та управлінської діяльності на базі цифровізації.
Висновок. З метою отримання вигоди від постійно зростаючого обсягу даних, які надходять із численних джерел цифрової трансформації попри те, що переважна більшість господарників і сільгоспвиробників не є експертами в цій галузі і неспроможні повністю зрозуміти основні закономірності створюваних алгоритмів, запропонований у роботі науково-методичний підхід щодо підвищення ефективності машинного навчання з автоматичного розпізнавання сільськогосподарських культур, виявлення хвороб і бур’янів, прогнозування урожайності і якості врожаю, управління водними ресурсами і ґрунтом може бути корисним для сільськогосподарських підприємств багатьох країн світу.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).