МЕТОДОЛОГІЯ ОЦІНЮВАННЯ ТЯГОВИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТРАКТОРА ЗА НЕСТАБІЛЬНОЇ ЗЧІПНОЇ ВАГИ
Анотація
Мета дослідження полягає у підвищенні ефективності використання зчіпної ваги трактора
в тяговому режимі шляхом зниження нерівномірності розподілу вертикальних реакцій між
колесами.
Методи дослідження. Методологічною основою роботи є узагальнення та аналіз відомих
наукових результатів відносно теорії трактора в тяговому режимі. Для формування наукової проблеми, визначення мети і постановки завдань дослідження використовувалися аналітичний метод і порівняльний аналіз. Для створення емпіричних моделей трактора використано основні положення теорії ймовірностей.
Результати дослідження. Сформульовано основні положення методології оцінювання тягових властивостей трактора при нестабільності зчіпної ваги. Обґрунтовано метод оцінювання вертикальних реакцій на колеса трактора, який базується на вимірюванні вертикальної реакції на одному з чотирьох коліс. Доведено, що найбільшу ймовірність рівного розподілу вертикальних реакцій між колесами однієї осі мають трактори зі зміщенням до передньої або задньої осям центру мас, найменшу – трактори з центром мас посередині між осями. Теоретично обґрунтовано й експериментально підтверджено, що у ході виконання трактором орних робіт при нерівномірному розподілі навантажень на борти забезпечується його робота з максимальним тяговим ККД за заблокування ведучих передньому і задньому мосту.
Висновок. Обґрунтовано методологію оцінювання впливу положення центру мас трактора на його тягові властивості. Відкритим залишається питання оцінювання впливу центру мас трактора на його тягові властивості при агрегатуванні з навісними, причіпними та комбінованими сільгоспмашинами.
Ключові слова: трактор, тягові властивості, зчіпна вага, центр мас, вертикальні реакції, ведучі мости, блокування.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).