Інженерний менеджмент функціювання автоматизованої системи стабілізації ходу сошника посівного агрегата системотехніки рослинництва
Анотація
Мета дослідження – обґрунтування аналітичних положень інженерного менеджменту функціювання автоматизованої системи стабілізації ходу сошника посівного агрегата системотехніки рослинництва. Практичним результатом буде формування вихідних положень Smart-технології інженерного менеджменту зміни станів незалежних елементів системотехніки рослинництва.
Методи дослідження. Методологічною основою роботи є узагальнення та аналіз відомих наукових результатів відносно інженерного менеджменту стану незалежних елементів системотехніки рослинництва та використання системного підходу. Для формування наукової проблеми, визначення мети і постановки завдань дослідження використовувався аналітичний метод і порівняльний аналіз. У ході створення аналітичних моделей використані основні положення теорії системотехніки, методології системного аналізу, теорії матриць, диференціальних обчислень і дослідження за теорією графів, теорії марківських процесів, теореми Логранжа.
Результати дослідження. У статті розглянуто рішення, які обґрунтували диференційні рівняння математичного опису сошникової групи через систему на ланку і для кожної ланки. Для цього автор скористався представленням диференційних рівнянь, які описують функціювання системи, передатними функціями кожної ланки. Автор обгрунтував модель функціювання двофазної сошникової системи для технологій точного землеробства. Аналіз такої моделі дає змогу обрати структуру та значення параметрів керівної дії закону регулювання, які забезпечують досягнення усталеності процесу функціонування, а також роботу за допустимих значень помилки слідкування за виконанням завдання.
Висновок. У результаті проведених досліджень отримано нові, науково доведені технічні та технологічні рішення та розробки, спрямовані на обґрунтування аналітичних положень інженерного менеджменту функціювання автоматизованої системи стабілізації ходу сошника посівного агрегата системотехніки рослинництва, які в подальшому слугуватимуть вихідними положеннями Smart-технології інженерного менеджменту.
Ключові слова: агрегат, інженерний менеджмент, посів, сошник, сільськогосподарська машина, системотехніка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).