ІНЖЕНЕРНИЙ МЕНЕДЖМЕНТ СТАНУ НЕЗАЛЕЖНИХ ЕЛЕМЕНТІВ СИСТЕМОТЕХНІКИ РОСЛИННИЦТВА
Анотація
Метою дослідження є обґрунтування аналітичних положень інженерного менеджменту стану незалежних елементів системотехніки рослинництва. Практичним результатом буде формування вихідних положень Smart-технології інженерного менеджменту зміни станів незалежних елементів системотехніки рослинництва.
Методи дослідження. Методологічною основою роботи є узагальнення та аналіз відомих наукових результатів відносно інженерного менеджменту стану незалежних елементів системотехніки рослинництва та використання системного підходу. Для формування наукової проблеми, визначення мети і постановки задач дослідження застосовувався аналітичний метод і порівняльний аналіз. Створюючи аналітичні моделі, використали основні положення теорії системотехніки,
методології системного аналізу, теорії матриць, диференціальних обчислень і дослідження за теорією графів, теорії марківських процесів і теореми Бернуллі.
Результати дослідження. У статті розглянуто рішення, які дали змогу обґрунтувати диференціальні рівняння, які характеризують зміни станів сільськогосподарських машин в сукупності системотехніки рослинництва, аналогічні яким у теорії марківських процесів називаються рівняннями розмноження та загибелі. В аналітичному дописі застосовано ергодичну властивість марківських процесів, згідно з якими встановлено існування граничного або встановленого режиму стаціонарного ймовірнісного процесу зміни станів сільськогосподарських машин у сукупності системотехніки рослинництва.
У статті розглянуто моделі ймовірності зміни станів сільськогосподарських машин у сукупності системотехніки рослинництва, які прагнуть до граничних значень P0,P1,P2,…,Pz і не залежать від початкового розподілу P0. Розв’язуючи ці моделі для режиму, можна знайти ймовірності Pn, де
n = 0, 1, 2, 3,…,z, усіх можливих станів сільськогосподарських машин у сукупності системотехніки рослинництва. Це використано для визначення рівня технічної готовності сільськогосподарських машин. Відповідно до теореми Бернуллі, встановлено, що зі збільшенням кількості дослідів, а саме переходів станів в аналізованому випадку, частота події сходиться по ймовірності з імовірністю події і для режиму.
Висновок. У результаті проведених досліджень:
- отримано нові науково обґрунтовані технічні та технологічні рішення і розробки, спрямовані на обґрунтування аналітичних положень інженерного менеджменту стану незалежних елементів системотехніки рослинництва, які в подальшому будуть слугувати вихідними положеннями Smart-технології інженерного менеджменту;
- підтверджено, що інтенсивність відновлення, крім кількості несправних сільськогосподарських машин у структурі технологій виробництва продукції рослинництва, залежить також від характеру несправностей і виду усунення несправностей і від типу засобів інженерного менеджменту, за яких ці несправності усуваються;
- обґрунтовано аналітичні положення визначення взаємного зв’язку між коефіцієнтом технічної готовності сільськогосподарських машин, надійністю сільськогосподарських машин та потужністю засобів інженерного менеджменту у структурі технологій виробництва продукції рослинництва.
Ключові слова: відновлення, коефіцієнт технічної готовності, сільськогосподарська машина, надійність, системотехніка.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).