РЕГІОНАЛЬНІ ТРЕНДИ НА РИНКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ В УКРАЇНІ
Анотація
Мета досліджень – обґрунтувати регіональні тренди продажу сільськогосподарської техніки, аналізуючи стан ринку сільськогосподарських машин та обладнання за останні три роки.
Методи досліджень: аналіз продажу сільськогосподарської техніки на основі інформації та результатів аналітичних досліджень, наданих регіональним майданчиком з продажу техніки. Для аналізу взято майданчик із продажу сільськогосподарської техніки Київщини з часткою близько 30 % ринку в цьому регіоні.
Результати досліджень. Дослідження проведені за останні три роки (2020-2022 роки). Протягом 2020-2021 років отримані такі результати, зокрема:
- трактори – зростання близько на 50 % ;
- комбайни – зниження на 15 %;
- обприскувачі – ¬ зниження на 5 %;
- сівалки – зростання на 30 %;
- ґрунтообробна техніка – зниження на 5 %;
- бункери-накопичувачі та причепи – зростання на 35 %.
Протягом 1 півріччя 2022 року продажі всіх видів техніки знизилися від 50 до 100 % порівняно з 2021 роком.
Висновок. Ринок сільськогосподарської техніки в Україні до 2022 року стрімко розвивався і, незважаючи на пік пандемії коронавірусу (COVID-19), у 2021 році на ринку сільськогосподарської техніки тривало значне зростання продажу техніки за різними групами машин. З початком повномасштабного вторгнення Росії в 2022 році, економіка України значно знизилась, що вплинуло також на ринок сільськогосподарської техніки.
Продаж в деяких групах машин впав до 0. Лише деякі види машин, такі як трактори від 20 до 135 к. с., та ґрунтообробна техніка (плуги 3-5 корпусів і борони) мали кращі результат за іншу техніку. Більшість техніки яка продавалась у 2022 була вітчизняного виробництва (обприскувачі, плуги 3-5 корпусів, борони із захватом завширшки 2-3 метри), крім тракторів, де у вищевказаному сегменті значно додали і лідирують китайські виробники, витісняючи інших виробників.
Новизною статті є вперше порівняльний продаж сільськогосподарської техніки за три роки в умовах піку пандемії та війни, проведено співвідношення за різними видами техніки та співвідношення за часткою імпортної та вітчизняної техніки за різними групами машин.
Ключові слова: сільськогосподарська техніка, ринок техніки, тренди сільськогосподарської техніки.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).