ДОСЛІДЖЕННЯ СИСТЕМ З ЕЛЕКТРОДИНАМІЧНИМ ТА ПРУЖНИМ ЗВ’ЯЗКОМ ПІД ЧАС ГАРМОНІЙНОГО ЗБУДЖЕННЯ
Анотація
Мета дослідження полягає в аналізі роботи механічної системи під час введення до неї електродинамічної та пружної складових для забезпечення виходу режимів функціонування останньої за межі резонансних режимів. Задачі дослідження передбачають синтез математичного апарата з подальшим формуванням та аналізом амплітудно-частотних характеристик зазначеної системи.
Методи дослідження. Методологічною основою роботи є узагальнення та аналіз відомих наукових результатів відносно динаміки систем в режимах резонансів та використання системного підходу. Для формуванні наукової проблеми, визначення мети і постановки задач дослідження використовувався аналітичний метод та порівняльний аналіз. Створюючи емпіричні моделі, були використані основні положення динаміки систем.
Результати дослідження. Враховуючи, що динамічні якості системи залежать від наявності або відсутності пружного зв’язку лінії передач, дослідженню була піддана комбінована система.
Оскільки точний аналітичний розв’язок отриманої системи нелінійних диференціальних рівнянь одержати неможливо, проведено її вирішення на електронній моделі під час гармонійного збудження.
За результатами досліджень на електронній моделі системою комп’ютерного моделювання MatLab важко встановити вплив співвідношень різних параметрів, за їхніх можливих варіацій у великому діапазоні, на поведінку самої системи, оскільки питання, яке поставлене так, буде вимагати значної кількості машинного часу. Тому проведено дослідження системи під час гармонійного збудження в її лінеаризованому вигляді.
Висновок. Сформована математична модель функціонування системи з електродинамічним та пружним зв’язком під час гармонійного збудження. На основі проведених досліджень побудована амплітудно-частотна характеристика системи, якою встановлена відповідність результатів розв’язання електронної (еталонної), побудованої на базі MatLab, та аналітичної моделей.
Ключові слова: механічна система, електродинамічна муфта, пружний зв’язок, амплітудно-частотна характеристика.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).