Визначення параметрів встановлення на орний агрегат додаткових пристроїв для обробки ґрунтового пласта
Анотація
Стаття присвячена питанню проектування додаткових знарядь для обробки та поверхневого обробітку ґрунтових пластів до оборотних плугів.
Метою роботи є визначення параметрів встановлення на орний агрегат додаткових пристроїв для обробки ґрунтового пласта.
Методи. Теоретичні та експериментальні дослідження процесу руху пласта ґрунту по лемішно-відвальній поверхні корпусу плуга та за її межами.
Результати. Аналіз руху частинки ґрунту, який вилітає з верхньої крайки відвала корпусу плуга, дав змогу отримати аналітичні залежності для визначення дальності відкидання частинок ґрунтового пласта залежно від геометричних параметрів робочої поверхні корпусу плуга (відстань від поверхні ґрунту до верхньої крайки відвала, кути нахилу крайки відвала) і кінематичних параметрів ґрунтового пласта (робоча швидкість руху агрегата, швидкість руху пласта на крайці відвала, час польоту частки ґрунту).
Представлено дослідження руху пласта ґрунту по лемішно-відвальній поверхні корпусу плуга. Перетин лемішно-відвальної поверхні корпусу плуга перпендикулярний до лемеша описується рівнянням «перевернутої» циклоїди і для його отримані залежності дають змогу визначити кінематичні параметри руху пласта по робочій поверхні корпусу плуга залежно від його типу і властивостей ґрунту.
Отримані у статті залежності дають змогу на етапі проектування коткових приставок до орних агрегатів визначити параметри установки, у яких витрати енергії на процес оранки будуть мінімальні.
Висновки. Отримано аналітичні залежності, які визначають кінематичні та технологічні параметри руху пласта ґрунту по робочій поверхні плужного корпусу, переріз якого в ортогональній лемешу площині має вигляд «перевернутої» циклоїди, від змінних конструкційних і технологічних параметрів плуга та умов його роботи, що дають змогу обґрунтувати відстань. корпусу з урахуванням запропонованого поправного коефіцієнта, який залежить від фізико-механічних властивостей ґрунту та його гранулометричного складу.
Ключові слова: оранка, плуги, додаткові пристрої, коткові приставки, пласт, ґрунт.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).