КОНСТРУКЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА СХЕМА ТА ПАРАМЕТРИ ОБЛАДНАННЯ ДЛЯ УЛЬТРАЗВУКОВОЇ ДЕЗІНТЕГРАЦІЇ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ
Анотація
Мета дослідження. Підвищення ефективності ультразвукової дезінтеграції рослинної сировини на основі пошуку раціональних з точки зору забезпечення необхідного рівня дезінтеграції рослинної біосировини параметрів кавітаційної камери, властивостей суспензії та режимів обробляння.
Методи дослідження. Для обґрунтування раціональної конструкційно-технологічної схеми та параметрів обладнання для ультразвукової дезінтеграції рослинної біосировини використовували методи аналізу та узагальнення результатів наукових досліджень процесів ультразвукового обробляння рідин та суспензій.
Результати дослідження. Найбільш придатними для кавітаційного обробляння водних суспензій рослинної біосировини є акустичні п’єзоелектричні кавітатори з малою (до 5,0 Вт/см2) інтенсивністю ультразвуку, який вводиться в рідину або суспензію через днище (стінки) відкритої нерезонансної кавітаційної камери великого розміру. Ультразвукові випромінювачі в цьому випадку жорстко кріпляться із зовнішнього боку днища (стінок) кавітаційної камери. На основі аналізу результатів досліджень була запропонована конструкція пристрою для ультразвукового обробляння суспензій рослинної біосировини.
Висновки. Встановлено, що основними параметрами, які визначають ефективність процесу ультразвукової дезінтеграції суспензій рослинної сировини, є наявність ефективного шару та раціональної інтенсивності ультразвукового впливу на середовище в кавітаційній камері, які залежать від фізико-механічних властивостей середовища (суспензії), яка обробляється. На основі проведеного аналізу запропоновано конструкційно-технологічну схему пристрою для ультразвукового обробляння суспензій.
Ключові слова: дезінтеграція, ультразвук, рослинна біосировина, кавітація, суспензія
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).