НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ ТА МЕТОДИЧНІ АСПЕКТИ ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИПУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ І ЛІСОГОСПОДАРСЬКИХ ТРАНСПОРТНИХ ЗАСОБІВ
Анотація
Мета досліджень — розробити і впровадити оновлену і актуалізовану нормативно-правову та методичну базу для удосконалення складових механізму застосування Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їхніх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.12.2011 р. № 1367 (далі — Технічний регламент 1367/2011),
послуговуючись результатами досліджень, проведених в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого щодо системи затвердження типу в секторі сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів та аналізуванням основних нормативно-правових та методичних аспектів затвердження типу зазначеної техніки.
Методи досліджень полягають у вивченні, аналізуванні, порівнянні, узагальненні та оцінюванні даних, зокрема використовувався порівняльно-правовий метод аналізування вітчизняного та Європейського законодавства у сфері оцінки та підтвердження відповідності (затвердження типу) сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів.
Результати. Отримано та впроваджено актуалізований і оновлений механізм застосування чинного Технічного регламенту 1367/2011. Прийнято та впроваджено постанову Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 р., № 1168, якою внесено зміни в Технічний регламент 1367/2011 та порядок відомчої реєстрації сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, пропозиції щодо яких було підготовлено за результатами проведених в УкрНДІПВТ ім. Л. Погорілого досліджень. Розроблено, розглянуто та затверджено наказом Мінекономіки від 30.12.2020 р. № 2810 актуалізований та оновлений Перелік національних стандартів для цілей застосування Технічного регламенту затвердження типу 1367/2011, якими установлюються вимоги до зазначених лісогосподарських транспортних засобів, їхніх систем, складових частин та окремих технічних вузлів. Підготовлено пропозиції щодо подальшого розроблення національних стандартів, включених до Переліку, на основі нових версій міжнародних стандартів ISO. Визначено подальші кроки в напрямку удосконалення процедур затвердження типу та введення в обіг сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів.
Висновок. Актуалізовані, оновлені та впроваджені в результаті проведених досліджень вимоги та положення щодо удосконалення порядку затвердження типу і реєстрації сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів практично використовуються під час затвердження типу згідно з Технічним регламентом 1367/2011 та створюють підстави для підвищення безпечності, зниження негативного впливу зазначених транспортних засобів на здоров’я людей, тварин та на
довкілля, спрощують процедури підтвердження їх відповідності та реєстрації, запроваджують поступове наближення до європейських норм, зокрема стосовно екологічних показників.
Ключові слова: актуалізація, вимоги, затвердження типу, зміни, двигуни, директиви ЄС, екологічні класи Stage, норми викидів забруднювальних речовин, оновлення, перелік стандартів, регламенти ЄС, сільськогосподарські та лісогосподарські транспортні засоби, форми документів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).