Обґрунтування моделі впровадження Європейських екологічних стандартів для транспортних засобів та двигунів сільськогосподарських і лісогосподарських тракторів в Україні
Анотація
Розглянуто основні законодавчі і нормативно-правові акти України та Європейського Союзу (ЄС), які установлюють екологічні вимоги до сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, проаналізовано компоненти забруднювальних речовин відпрацьованих газів, які викидаються двигунами, досліджено характер змін їхнього обсягу під час установлення норм для різних екологічних класів, запропоновано перспективну модель етапів упровадження європейських екологічних стандартів для зазначених транспортних засобів в Україні.
Мета роботи. Розроблення підходів до створення національної моделі запровадження екологічних вимог в Україні у сфері сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів з урахуванням норм відповідного технічного законодавства ЄС.
Методи дослідження полягають в аналізуванні, порівнянні, узагальненні та оцінюванні даних, зокрема графічним способом, складу забруднювальних речовин для різних екологічних класів вимог до обсягу викидів забруднювальних речовин двигунами сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів, етапів упровадження таких вимог в Україні і країнах ЄС.
Результати. Визначено законодавчі і нормативно-правові акти ЄС та України, положення яких слід урахувати у розробленні національних екологічних вимог до сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів. Розглянуто та проаналізовано норми викидів, які діють в країнах ЄС та в Україні, етапність їх запровадження, склад, вміст основних компонентів, характер змін гранично допустимих значень окремих компонентів забруднювальних речовин, стосовно яких установлюються норми викидів. Запропоновано шляхи наближення національних екологічних вимог до європейських норм з поступовими етапами їх запровадження в Україні.
Висновок. Отримані результати досліджень будуть використані для адаптації національного законодавства у сфері екологічної безпеки сільськогосподарських і лісогосподарських транспортних засобів до нових європейських вимог для підвищення безпечності таких засобів та зниження негативної дії на довкілля, на здоров’я людей і тварин, а також усунення технічних бар’єрів у торгівлі.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:a. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
b. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
c. Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).